Vsetín – Třebíč 1:3 (1:1,0:1,0:1)

Vsetínští se v utkání ujali vedení jako první, ale hosté díky šťastné trefě Půži srovnali. Ve druhé třetině pak obstaral vítěznou branku Zohorna.

Vsetín měl možnost několika přesilových her, ve kterých se pokoušel o kýženou vyrovnávací branku, ale defenzíva Bílých hvězd v čele s brankářem Jekelem dokázala tenký náskok udržet až do konce. V poslední minutě utkání pak vítězství Třebíče pojistil střelou do prázdné branky Malec.

Vsetínští hokejisté. Ilustrační foto
Jenáček: Věřím, že vedení bude mít trpělivost

„Sehráli jsme nešťastný zápas. Kluci se vydali. Vytvořili jsme si tlak, přestříleli soupeře, ale z mnoha šancí jsme dali jen jednu branku. Měli jsme tam spoustu dorážek, nedali dva samostatné nájezdy. Měli jsme Třebíč porazit za tři body, byl to smolný zápas,“ řekl vsetínský trenér Luboše Jenáček.

Branky a nahrávky: 6. Karafiát (Ostrčil) – 8. Půža (Vodný, Spurný), 25. R. Zohorna (Čejka, T. Havránek), 60. Malec.

Rozhodčí: Přikryl, Luczków – Wesley, Zedník.

Diváci: 2708.

Vsetín: J. Pavelka (25. Horčička) – Ostrčil, Frolo, Žák, Dundáček, Teper, Šenkeřík – Markovič, Hruška, Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Jonák, Kucharczyk, Finsterle – Vítek, Šilhavý, Karafiát. Trenéři Dopita a Jenáček.

Třebíč: Jekel – L. Vágner, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Spurný – Jan Wasserbauer, Dolníček, R. Erat – R. Zohorna, T. Havránek, Horký – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Paták. Trenér Sobotka.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
Hokejisté Vsetína s novým brankářem Pavelkou udolali Kadaň

Vsetín – Ústí nad Labem 7:2 (0:0,4:1,3:1)

Vsetín se v nedělní předehrávce rehabilitoval za sobotní porážku a fanouškům se omluvil sedmi brankami. Po bezbrankové třetině Vsetín sice inkasoval jako první, ale pak rozjel střeleckou jízdu, dvakrát se trefil Vít Jonák. V poslední třetině se Vsetín třikrát trefil během 90 sekund a dokráčel k vysoké výhře.

„Dnes jsme protrhli střeleckou smůlu ze sobotního zápasu. Zbavili jsme se impotence ze zakončení. I když jsme dostali první branku, rychle jsme to otočili na 4:1 a zápas zlomili. Dali jsme další branky a prosadili se také kluci, co ještě moc gólu nedali a to je dobře. Překopali jsme složení útoků a nové vazby si sedly, což je pozitivní před těžkými zápas s favority soutěže Karlovými Vary a Kladnem, kde bychom chtěli také urvat nějaké body,“ řekl vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 27. Teper (Březina), 32. Vítek (Šenkeřík, D. Krenželok), 34. Jonák (Šenkeřík), 38. Jonák (Kucharczyk), 56. Markovič (Frolo), 57. Ostrčil (Hruška, Pokorný), 57. Vávra (Březina) – 24. Roubík (Husák, Smolka), 47. Smolka (Melka, Roubík).
Rozhodčí: Dědek, Skopal – Kreuzer, Reich.

Diváků: 2371.

Vsetín: Horčička – Teper, Dundáček, Frolo, Ostrčil, Šenkeřík, D. Krenželok – Slováček, Kucharczyk, Podešva – Markovič, Vávra, Březina – Jonák, Hruška, Pokorný – Vítek, Šilhavý, Karafiát. Trenéři Dopita a Jenáček.

Ústí nad Labem: Volke – Husák, Bernad, Macek, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Mlčoch – Smolka, Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec, Severa – Dufek, L. Volf, Gengel – Markulinec, Navarra. Trenér Mach.

Další výsledky: České Budějovice – Přerov 3:0, Prostějov – Kladno 3:2 p. p., Kadaň – Karlovy Vary 3:5, Frýdek – Místek – Ústí nad Labem 6:5 s. n., Slavia Praha – Benátky 3:0, Havířov – Litomeřice 2:1 p. p.