Hlobil působil na Valašsku už v sezoně 2008–2009. Jenáček je dlouholetým koučem vsetínské mládeže, momentálně vede starší dorost. Ve své sbírce má dokonce dva extraligové mistrovské tituly se Vsetínem jako hráč.

V obou koučích tak získává klub z Lapače dobré znalce vsetínského prostředí. A přesně na to při vybírání nové kormidelnické dvojice vedení VHK Vsetín vsadilo. „Oba znají situaci i prostředí kolem hokeje ve Vsetíně velmi dobře. Věřím, že je to dobrá volba,“ uvedl sportovní manažer klubu Alexej Jaškin. „Ve hře byly i jiné možnosti, ale vsadili jsme na tuto dvojici. Jsme přesvědčeni, že to bude fungovat. Oba jsou zkušení trenéři a myli by si sedět i povahově,“ přemítá Jaškin.

Zajímavostí jistě je, že Jenáček už vedl mužský tým Vsetína už v závěru právě končící sezony 2010–2011. Společně s Alexejem Jaškinem loni v prosinci převzali tým po odvolání dvojice Jurík – Štraub a zakončili soutěž na 13. místě. Nyní tedy Jenáček bude pokračovat ve dvojici s Viktorem Hlobilem. O konkrétních rolích obou trenérů ještě není úplně rozhodnuto. „Bude hodně důležité, jak se u Luboše Jenáčka bude dařit kombinovat působení u mužského týmu s jeho starším dorostem. Musíme to vymyslet tak, aby to bylo výhodné pro všechny,“ dodal Alexej Jaškin.