Ve 24členném startovním poli extraligy obsadili mladí Valaši dvanáctou příčku, což jim určilo za soupeře po základní části pátý Liberec. Po dvou zápasech se však z postupu radovali Severočeši, kteří nejprve vyhráli ve Vsetíně (8:3) a poté i doma (7:2). Ani jeden ze zápasů však nebyl tak jasný, jak se zdá. V úvodním domácím utkání například po téměř dvě třetiny nebylo o vítězi vůbec jasno.

„Ještě do 37. minuty to bylo stále 2:2 a šance měly oba týmy. Jenže jsme dostali branku na 2:3 a pak do přestávky ještě další rychlé dva góly a bylo rázem 2:5 a bylo fakticky po zápase. Ještě jsme zkoušeli redukci sestavy na dvě lajny, ale už bylo příliš pozdě,“ ohlédnul se za prvním soubojem trenér vsetínských dorostenců Josef Turek.

Také druhý duel skončil divokou porážkou Valachů, ale stejně jako doma také v Liberci předváděli po většinu utkání dobrý hokej. „Kluci byli připraveni a na soupeře nažhaveni. Také se nám parádně povedl vstup do utkání, když jsme v 18. minutě vedli už 2:0,“ vrátil se k úvodu druhého zápasu kouč Turek. Zbylé dvě minuty první části ale hosté opět nezvládli.

„Nechali jsme se vyloučit a v oslabení jsme ještě jednou naprosto zbytečně faulovali a šli do třech. Domácí snížili brankou do šatny na 1:2,“ pokračoval Turek. Ve druhé části domácí nejenže vyrovnali, ale ještě stihli jít do vedení 3:2, které svítilo na tabuli po čtyřiceti minutách. Zlom bojovného zápasu nastal v poslední části. „V naší vlastní přesilovce jsme inkasovali branku na 2:4 a bylo po všem. Liberec se dostal na koně a zápas v pohodě dohrál,“ dodal k poslednímu zápasu sezony trenér Turek.

I přes vypadnutí už v osmifinále play off panuje nakonec v táboře dorostenců Vsetína spokojenost. „Musíme přiznat, že jsme na Liberec neměli a byl o něco lepší. Moc jsem chtěl, abychom přešli přes první kolo a mladí hráči by si tak vyzkoušeli ještě více nenapodobitelnou atmosféru play off zápasů. V celkovém kontextu sezony ale musím říct, že samotný postup do play off je pro nás úspěchem,“ přemítá nad ročníkem 2007–2008 trenér Turek.

„Byla to moc těžká sezona, ve které jsme se museli poprat s mnoha negativními vlivy, vyloučením mužského týmu z extraligy počínaje a například odchodem bratří Vrbů v polovině sezony do mladé Boleslavi.

Klukům musím za celou sezonu moc poděkovat. Přistoupili k tomu dobře a zanechali za sebou kus dobré práce,“ vysekl poklonu svým svěřencům 35letý trenér, jemuž udělali jeho svěřenci radost ještě v jedné pikantní věci. „Po celou sezonu měli kluci s jejich staršími kolegy juniory takové zdravé hecování o to, kdo skončí v sezoně lépe. Proto jsem rád, že my jsme skončili dvanáctí a junioři šestnáctí,“ pousmál se Turek.