Hokejoví dorostenci Vsetína nestačili v prvním kole play off na Liberec. Trenér Turek hodnotí sezonu jako úspěšnou

Vsetín - Hokejoví dorostenci Vsetína sice prohráli už v prvním kole play off s Libercem 0:2 na zápasy, ale i přesto mohou být s těžkou sezonou spokojeni. Už samotný postup do vyřazovací části nejvyšší soutěže dorostu v republice je pro svěřence trenérů Josefa Turka a Jaroslava Plachtoviče úspěchem.

5.3.2008

Trenéři dorostu Josef Turek (vlevo) a Jaroslav Plachtovič.Foto: DENÍK/Marek Havran

Ve 24členném startovním poli extraligy obsadili mladí Valaši dvanáctou příčku, což jim určilo za soupeře po základní části pátý Liberec. Po dvou zápasech se však z postupu radovali Severočeši, kteří nejprve vyhráli ve Vsetíně (8:3) a poté i doma (7:2). Ani jeden ze zápasů však nebyl tak jasný, jak se zdá. V úvodním domácím utkání například po téměř dvě třetiny nebylo o vítězi vůbec jasno.

„Ještě do 37. minuty to bylo stále 2:2 a šance měly oba týmy. Jenže jsme dostali branku na 2:3 a pak do přestávky ještě další rychlé dva góly a bylo rázem 2:5 a bylo fakticky po zápase. Ještě jsme zkoušeli redukci sestavy na dvě lajny, ale už bylo příliš pozdě,“ ohlédnul se za prvním soubojem trenér vsetínských dorostenců Josef Turek.

Také druhý duel skončil divokou porážkou Valachů, ale stejně jako doma také v Liberci předváděli po většinu utkání dobrý hokej. „Kluci byli připraveni a na soupeře nažhaveni. Také se nám parádně povedl vstup do utkání, když jsme v 18. minutě vedli už 2:0,“ vrátil se k úvodu druhého zápasu kouč Turek. Zbylé dvě minuty první části ale hosté opět nezvládli.

„Nechali jsme se vyloučit a v oslabení jsme ještě jednou naprosto zbytečně faulovali a šli do třech. Domácí snížili brankou do šatny na 1:2,“ pokračoval Turek. Ve druhé části domácí nejenže vyrovnali, ale ještě stihli jít do vedení 3:2, které svítilo na tabuli po čtyřiceti minutách. Zlom bojovného zápasu nastal v poslední části. „V naší vlastní přesilovce jsme inkasovali branku na 2:4 a bylo po všem. Liberec se dostal na koně a zápas v pohodě dohrál,“ dodal k poslednímu zápasu sezony trenér Turek.

I přes vypadnutí už v osmifinále play off panuje nakonec v táboře dorostenců Vsetína spokojenost. „Musíme přiznat, že jsme na Liberec neměli a byl o něco lepší. Moc jsem chtěl, abychom přešli přes první kolo a mladí hráči by si tak vyzkoušeli ještě více nenapodobitelnou atmosféru play off zápasů. V celkovém kontextu sezony ale musím říct, že samotný postup do play off je pro nás úspěchem,“ přemítá nad ročníkem 2007–2008 trenér Turek.

„Byla to moc těžká sezona, ve které jsme se museli poprat s mnoha negativními vlivy, vyloučením mužského týmu z extraligy počínaje a například odchodem bratří Vrbů v polovině sezony do mladé Boleslavi.

Klukům musím za celou sezonu moc poděkovat. Přistoupili k tomu dobře a zanechali za sebou kus dobré práce,“ vysekl poklonu svým svěřencům 35letý trenér, jemuž udělali jeho svěřenci radost ještě v jedné pikantní věci. „Po celou sezonu měli kluci s jejich staršími kolegy juniory takové zdravé hecování o to, kdo skončí v sezoně lépe. Proto jsem rád, že my jsme skončili dvanáctí a junioři šestnáctí,“ pousmál se Turek.

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍCI A SERVÍRKY, Požadujeme: praxe v oboru výhodou, spolehlivost, První kontakt: telefonicky na čísle: 603 333 331, e-mailem na: jaroslav.safarik@gmail.com, osobní schůzka je možná na základě telefonické domluvy, ov. tel. 10.8.2018. Pracoviště: Jaroslav šafarik 02, Smetanova, č.p. 669, 755 01 Vsetín 1. Informace: Jaroslav Šafarik, +420 603 333 331.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 15 237 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) Učitel/ka 1. stupně. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15237 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/KA 1. STUPNĚ ZŠ, Aprobace anglického jazyka - výhodou., Nabízíme: příspěvek na stravu z FKSP., První kontakt: telefonicky 571 614 764, e-mailem: skola@zsmasarykova.cz. Pracoviště: Základní škola valašské meziříčí, masarykova 291, okres vsetín, příspěvková organizace, Masarykova, č.p. 291, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Jiří Buksa, +420 571 614 764.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 50 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned., Požadujeme: vyučení v oboru nebo praxe v oboru, samostatnost, spolehlivost, zahraniční praxe vítána., Jedná se o dvousměnný provoz, případně střídání krátkého a dlouhého týdne., Možnost prodloužení smlouvy., První kontakt: telefonicky v době od 8:00 do 15:00 h., životopis e-mailem na petra@betexsro.cz., ov.10.8.2018. Pracoviště: Hotel eroplán, Ostravská, č.p. 451, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Šárka Holubová, +420 725 987 441.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 12 400 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč, mzda max. 13800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na vzdělání: dle § 116 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách., Cílová skupina sociální služby: dospělé osoby s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením., Nabízíme: dovolenou navíc, firemní benefity, prémie za aktivitu., První kontakt: emailem.. Pracoviště: Kamarád rožnov o.p.s., Volkova, č.p. 523, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Petr Jelínek, +420 571 653 683.

I.A: Osvětimany překvapivě padly v Kvasicích, béčko Otrokovic schytalo příděl

I.B: Staré Město se vrátilo na Širůch, kde deklasovalo morkovickou rezervu

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.