Vostatních pěti utkáních Valaši odešli poraženi. Ve čtyřiadvaceti­členném pelotonu dorostenecké extraligy jim patří momentálně jedenáctá příčka, která zajišťuje play off, do kterého půjde prvních šestnáct týmů. Do konce základní části chybí ještě osm utkání. Vnejbližších dvou zápasech onadcházejícím víkendu si Vsetín může spravit chuť a napravit nezdary zuplynulých kol. Již vpátek 25.ledna se představí doma proti Jihlavě a oden později vyráží do Třebíče.

Vposledních utkáních, ve kterých se Vsetínu příliš nevedlo, se tým potýkal smimořádně rozsáhlou marodkou. „Do hry nemohli nastoupit například Kentoš, Vávra, Hladký či nejlepší střelec týmu Kubo. Několik dalších hráčů hrálo shorečku nebo nachlazením. Navíc odešli do Mladé Boleslavi bratři Lukáš a Filip Vrbové, což je citelná ztráta. Nicméně se vůbec nechci na tyto okolnosti vymlouvat.

Vposledních zápasech jsme prostě hráli špatně. Musíme se zlepšit,“ uvědomuje si trenér vsetínského dorostu Josef Turek. Vjeho řadách po celou probíhající sezonu citelně chybí lídr vproduktivitě. „Postrádáme typického kanonýra, který by gólově přispíval pravidelně. Vprvní čtyřítce hráčů kanadského bodování extraligy nemáme nikoho, a to nám prostě chybí. Itýmy, které mají odvacet bodů méně než my, své střelce mají. Musíme na tom zapracovat,“ pokračuje koučTurek.

Osm kol před koncem základní části, po odehraných 38kolech, mají Valaši postup do play off prakticky jistý. „Prozatím jsme na jedenáctém místě a do play off půjde šestnáct týmů. Na sedmnáctou Kometu Brno máme takový náskok, že bychom museli všech osm zápasů prohrát a Kometa zase všechno vyhrát.

Tak doufám, že ještě bodík někde urveme, třeba hned nyní ovíkendu sJihlavou nebo Třebíčí,“ pousmál se trenér Turek. Šance na body ve zmiňovaných utkáních je oto větší, že se některé ze zraněných opor, vrátí do sestavy. „Hrát už by ovíkendu měli například Vávra sKentošem, což je pro nás dobré,“ libuje sikouč.

Dorostenecka extraliga pojede vplném zápřahu do prvního únorového víkendu, do kterého kromě Jihlavy a Třebíče stihnou Valaši ještě zápasy ve Zlíně a doma sVítkovicemi. Pak je reprezentační přestávka a po ní se dohrají poslední čtyři kola extraligy, ve kterých se Valaši utkají sHavířovem, Opavou, Třincem a Sarezou Ostrava. Ve zmiňované reprezentační pauze trenér Josef Turek stihne akci sčeskou šestnáctkou, kterou vede společně strenérem Kopeckým.

„Máme na programu turnaj čtyř ve Švédsku, který je vrcholem této reprezentační sezony. Utkáme se tam se silnými soupeři Ruskem, Finskem a domácím výběrem,“ hlásí trenér vsetínského dorostu ireprezentační šestnáctky. „pak už nás čekají na jaře jen poslední tři přátelská utkání se slovenskou šestnáctkou a je po sezoně,“ dodalTurek.