Tentokrát se hrálo ve Slaném a Vsetíňanky podlehly favoritovi 1:4. V sérii o bronzové medaile se Valašky utkají na dvě vítězná utkání s Litvínovem. Začíná v neděli 13. března od 10 hodin ve Vsetíně na zimním stadionu Na Lapači.

SLAVIA PRAHA – VSETÍN 4:1( 3:0, 1:0, 0:1) Konečný stav série: 2:0

Vsetínské dívky zajížděly ke druhému utkání čtvrtfinálové série do Slaného se zkušeností z prvního zápasu na domácím ledě, kdy si vyzkoušely, že i proti soupeři prošpikovanému reprezentantkami jde odehrát kvalitní a vyrovnané utkání. Do první třetiny vstoupily Vsetíňanky bohužel se zbytečným respektem a zkušené Slávistky toho lehce využily. Na konci první třetiny svítil na ukazateli stav 3:0, a to jen zásluhou výtečného výkonu brankářky hostí Ivy Martincové. O branky Slávistek se postaraly Studentová, Maňhartová a Nováková. O bezduchém výkonu vsetínských dívek vypovídá fakt, že na branku Slávie vyslaly v první třetině jen tři střely.

Ve druhé dvacetiminutovce konečně dívky ze Vsetína pochopily, že bez bruslení a bojovnosti až na hranici svých možností se proti Slavii hrát nedá. A najednou už to bylo zcela jiné utkání. Nejenže si Vsetíňanky počínaly daleko lépe ve svém obranném pásmu, ale často vyrážely do nebezpečných protiútoků. Branku však ve druhé třetině vsítila jen Slavia, a to zásluhou Fialové. Už i poměr střel (10:9) vypovídá, že se zápas skutečně vyrovnával.

Do závěrečného dějství šly vsetínské hokejistky s tím, že se pokusí o zázrak a prodlouží sérii ještě do následujícího dne. Bohužel zůstalo jen u snu, přestože se podařilo snížit Mazánkové po asistenci Jasenské.

Další šance zůstaly nevyužity, a tak Slavia postoupila do finále po výsledku v sérii 2:0 na zápasy. Za zmínku však jistě stojí fakt, že takto vyrovnané zápasy se Slavií v této sezoně nikdo neodehrál a za to patří dívkám ze Vsetína velká pochvala.

Přijďte povzbudit vsetínské hráčky v boji o bronz

I přes porážku v sérii však stále mohou Vsetíňanky na krk navléknout medaile. Už v neděli 23. března neděli totiž začíná série o třetí místo s Litvínovem a výsledky proti Slavii musejí u jejich soupeřek vzbuzovat minimálně respekt. Přijďte vsetínská děvčata povzbudit v jejich boji o bronzové medaile. První utkání série hrané na dvě vítězství se hraje Na Lapači už tuto neděli 13. března v 10 hodin.