Na premiérovém tréninku se sešlo dvaadvacet hráčů, kteří za slunečného počasí lehce vyklusávali a zahráli si fotbálek. „Do konce týdne to bude spíše takové zabíhací. Budeme hrát právě fotbálek, tenis a přidáme i výběhy. Od dalšího týdne už najedeme na klasický drill. Máme zamluveny tělocvičny, posilovny, nebude letos chybět ani spinning,“ uvedl včera kouč Vsetína Rostislav Vlach, který ale skolegou Janem Nelibou nemohl uvítat na prvním tréninku všechny hráče.

 

„Řekl bych, že ještě tak dvacet nebo třicet procent hráčů, kteří nastoupí pak včervenci přípravu na ledě, by se mohlo postupně objevit. Mezi nimi jsou třeba také Luboš Rob nebo Roman Stantien, kteří měli dlouhou sezonu a přidají se knám vprůběhu května,“ prozradil Vlach. Na rozdíl od svých stejně zkušených kolegů Roba a Stantiena se včera mezi mladíky proháněl i 37letý brankář Radovan Biegl, který podepsal na Valašsku novou dvouletou smlouvu.

 

„Je to velmi zkušený gólman, přesně takový, jakého jsme potřebovali. Navíc zná zdejší prostředí, má velkou motivaci hrát extraligu a to je pro nás jen dobře. Pokud mu vydrží zdraví, tak bude jistě oporou,“ je přesvědčen kouč Vlach. Další novou tváří byl útočník Jan Hruška. „V minulé sezoně za nás hrál několik zápasů a celkem se nám osvědčil. Má zájem u nás hrát a chuť pracovat. Na nadcházející ročník jsme jej získali zKomety Brno na roční hostování,“ podotkl trenér na adresu 21letého Hrušky.

 

Mezi dvaadvaceti hráči se proháněli na fotbálku také obránce Josef Hrabal nebo třeba útočník David Květoň, který většinu minulé sezony strávil vjuniorských soutěžích vzámoří. Suchá letní příprava bude trvat obvyklých devět týdnů do konce června. „Pak je na řadě tradiční třítýdenní dovolená a 23. července se sejdeme poprvé na ledě,“ prozradil plán přípravy Rostislav Vlach.

 

Vnejbližších dnech by se mělo rozhodnout i o dalších případných posilách. „Víceméně jsme předběžně domluveni se třemi obránci. Hovořili jsme sjejich agenty před tím, než Lexa Jaškin odletěl do Ruska na Mistrovství světa. Dotáhnout by se to mělo hned, jak se Lexa vrátí zMoskvy,“ přidal Vlach zajímavou informaci pro vsetínské fanoušky.