Atraktivní úvodní třetina přinesla šance na domácí straně. V 8. minutě to Porubě vyšlo, střela Szathmáryho po teči hostujícího hráče skončila za Gábou. Vsetín do dvou a půl minut vyrovnal, Štach úspěšně dorazil puk do branky. Hosté ještě zahrozili Vlachem či Pechancem.

„Soupeř na nás na začátku vletěl. Následnou hrou jsme se dokázali rychlosti Poruby vyrovnat. Byli jsme docela vyrovnaným soupeřem. Jak se hra na branky vyrovnala, tak jsme měli dost šancí, abychom skóre převrátili na svou stranu, jenže další branka z naší strany nepadla,“ mrzelo trenéra Vsetína Jana Srdínka.

Branislav Rehuš za Vsetín nastoupil do 62 zápasů. Jeho bilance činila 37 kanadských bodů za 16 branek a 21 asistencí.
Vsetín přichází o oporu. Klub opouští Rehuš

Šance neutichaly, domácím v polovině duelu nepomohla ani čtyřminutová přesilovka. Poruba nakonec udeřila na začátku třetí třetiny, od modré se trefil Endál. Jelikož vyrovnáním neskončila střela Půčka, Vsetín odjel bez bodu.

„V závěru jsme šli za vyrovnáním, gól z power-play jsme vsítit nedokázali. Hráči si ale zaslouží pochvalu za bojovnost, pohyb a nasazení,“ uzavřel Srdínko.

Hokejisté Vsetína další zápas sehrají v sobotu, kdy zajedou na led poslední Třebíče.

Chance liga, 9. kolo

Branky a nahrávky: 8. Szathmáry (Hudeček, Korkiakoski), 41. Endál (J. Káňa, Kozák) – 10. Štach (Půček, Gorčík)

Střely na branku: 26:31. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Rozhodčí: Mrkva, Dědek – Hranoš, Novák. Bez diváků.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, T. Voráček, Urbanec, Slavík – J. Káňa (A), T. Jáchym, Endál – Stloukal, Hudeček, Korkiakoski – Špaček, Kanko, Pořízek – Sikora (C), Žolobov, Hotěk.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Klímek – A. Zeman, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Litoměřice – Dukla Jihlava 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Vrchlabí – Ústí nad Labem 6:0 (0:0, 3:0, 3:0). Frýdek-Místek – Havířov 6:4 (1:1, 1:1, 4:2). Třebíč – Benátky nad Jizerou 3:6 (3:1, 0:1, 0:4)