V pondělí večer se pod vedením trenér Viktora Hlobila a jeho asistentů Luboše Jenáčka a Libora Forcha poprvé sklouzla po ledě na zimním stadionu Na Lapači bezmála třicítka hokejistů, kteří se v příštích zhruba čtyřech týdnech poperou o místa v sestavě druholigového týmu.

Na úvodním tréninku, který odchytala loňská brankářská dvojice Plšek a Hromada, chyběli jen obránce Farda, útočník Plachtovič a také již dříve avizovaní ruští hokejisté, kteří ještě na Valašsko nedorazili.Oproti loňské sezoně již na Valašsku nepokračují útočník Ševčík (Prostějov) a obránci Kapr a Zavrtálek (oba ukončili kariéru).

Mezi hokejisty, kteří se konečně dočkali ledu, se objevili kromě nováčků (obránci Hoďa a Mečiar, útočníci Zúbek a Jánský) také borci, kteří jsou fanouškům velmi dobře známi. Tréninkový rozlišovák si oblékli například obránce Jozef Šimek (už pod koučem Hlobilem ve Vsetíně v minulosti hrál, loni působil v konkurenčním druholigovém Uherském Hradišti).

Zajímavými tvářemi jistě jsou vsetínští odchovanci a zároveň jmenovci – útočníci Ondřej a Petr Hruškové, kteří před šesti lety vybojovali pod trenérem Turkem slavný juniorský titul mistrů republiky. Na ledě se ukázal také další forvard Marek Dubec. Ten vypomáhal v několika zápasech Vsetínu již loni, avšak jeho další případné působení na Valašsku je takto v úvodu sezony stále nejasné.

Všichni hokejisté mají v úvodu „ledové“ přípravy jedno společné. Chuť a plno elánu do práce. „Všichni se na led už moc těšili. Je to tak na začátku prakticky pokaždé, kluci vždycky mají velkou chuť trénovat. A tak tomu bylo i tentokrát,“ pochvaluje si v úvodu přípravy na ledě trenér Vsetína Viktor Hlobil.

V rámci přípravy na blížící se druholigovou sezonu čeká hokejisty Vsetína celkem osm přípravných zápasů. První z nich je na programu již nadcházející úterý 9. srpna, kdy od 18 hodin přivítají Valaši na svém stadionu celek Přerova.

Přípravné zápasy okoření dvě derby s Bobry

Vsetín – Standardní a tradiční prázdninová porce přípravných zápasů čeká na hokejisty Valašského hokejového klubu Vsetín. V rámci přípravy na novou druholigovou sezonu sehrají svěřenci trenéra Viktora Hlobila celkem osm utkání. Všechny budou se soupeři, se kterými se potom budou utkávat ve východní skupině druhé ligy.

Prvním duelem bude souboj s celkem Přerova, a to v úterý 9. srpna od 18 hodin na domácím ledě. Pro fanoušky budou zcela jistě nejatraktivnější zápasy se sousedním Valašským Meziříčím v závěru přípravy. Vsetínští nejprve zajíždějí v pátek 26. srpna do Valašského Meziříčí, odveta Na Lapači se hraje o týden později.

Rozpis přípravných utkání před sezonou 2011–12

úterý 9. srpna: Vsetín – Přerov, pátek 12. srpna: Prostějov – Vsetín, úterý 16. srpna: Vsetín – Uh. Hradiště, pátek 19. srpna: Vsetín- Prostějov, úterý 23. srpna: Uh. Hradiště – Vsetín, pátek 26. srpna: Val. Meziříčí – Vsetín, úterý 30. srpna: Přerov – Vsetín, pátek 2. září: Vsetín – Val. Meziříčí. Všechny zápasy začínají v 18 hodin.