„Bylo to rychlé utkání, mělo hodně soubojů. Zápas se musel líbit. Bylo výborné, že se nám podařilo dát branku do třetiny, zásluhou čehož jsme odskočili. Předvedli jsme výborný výkon," těšilo hlavního trenéra Jan Srdínka pro oficiální stránky valašského klubu.

Valaši na Lapači chtěli navázat na výhru nad Frýdkem-Místkem. Proti Benátkám mohlo být skóre otevřeno už po 40 vteřinách, Gorčíka však výborně vychytal Pařík. Domácí hokejisté se do vedení dostali právě zásluhou jejich útočníka, který je po vybídnutí Březiny poslal do vedení. Ačkoliv hosté po krásné akci v 11. minutě srovnali, za 53 vteřiny si svěřenci Jana Srdínka vrátili vedení na svoji stranu, od modré se prosadil kapitán týmu Tomáš Kudělka.

Ve druhém dějství mohl vyrovnat Najman, ke smůle hostů však k němu zablokoval pokus jeden z domácích obránců. Vteřinu před koncem druhé sirény se naopak prosadil Březina.

Sedmadvacetiletý forvard po aktivním vstupu domácích do závěrečné třetiny přidal druhou branku v zápase, kterou Valachy definitivně dovedl k výhře.

Vsetín tak uspěl také v sedmém domácím zápase letošní sezony. Jediný bod ztratil pouze při výhře v prodloužení nad Kladnem 4:3.

VHK ROBE Vsetín - Benátky nad Jizerou 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Gorčík (Březina, Pechanec), 12. Kudělka (Pechanec, Březina), 40. Březina (Smetana, Gorčík), 45. Březina (Gorčík) – 11. Aubrecht (Jiruš, Čederle). Střely na branku: 42:24. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Rozhodčí: Doležal, Marek – Beneš, Hnát. Bez diváků.

Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Benátky nad Jizerou: Pařík – Šedivý, Kunst, Aubrecht (A), Haš, P. Krejčí, Kovář – D. Špaček (A), Najman, Průžek – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek, A. Dlouhý, Hujer – Jansa, Měchura, Gajda.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Havířov – Vrchlabí 3:1 (1:1, 0:0, 2:0), Přerov – Litoměrice 5:3 (3:0, 0:3, 2:0), Frýdek-Místek – Prostějov 2:3 p.p. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1), Poruba – Jihlava 2:3 p.p. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1), Sokolov – Ústí n. Labem 3:1 (3:0, 0:1, 0:0), Kolín – Šumperk 7:4 (4:0, 2:3, 0:1, Kladno – Kadaň 7:4 (4:1, 3:2, 0:1), Slavia – Třebíč 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

1. Dukla Jihlava 12 6 2 2 2 38:28 24

2. Poruba 13 6 2 4 1 41:30 23

3. ROBE Vsetín 12 7 1 4 0 38:28 23

4. Přerov 11 7 0 3 1 34:25 22

5. Benátky n. J. 13 6 1 4 2 40:41 22

6. Sokolov 11 6 1 3 1 44:27 21

7. Slavia Praha 10 5 3 2 0 33:20 21

8. Kladno 10 5 1 1 3 42:30 20