Druhému regionálnímu zástupci Valašskému Meziříčí se vedlo lépe, když ve šlágru kola doma se štěstím porazil Hodonín.

Hokejisté Vsetína měli v uplynulých kolech parádní střeleckou fazonu a v posledních třech kolech dali dohromady úctyhodných 22 branek. Tentokrát však střelecky vyhořeli.

Na ledě Techniky Blansko dali jen jednu branku a prohráli 1:3. Valaši však nebyli zdaleka kompletní a kromě soupeře museli bojovat i s nemocí v kabině. „Měli jsme celkem velkou marodku. Na několik hráčů dolehly nějaké chřipky, a tak jsme k zápasu jeli například bez kapitána Štrauba, útočníka Vaňka či obránce Bořuty,“ líčil vsetínský asistent Viktor Hlobil.

O jedinou branku Vsetína se postaral útočník Petr Sakrajda, pro nějž to byl už šestý gól sezony. Na bodový export to však bylo tentokrát žalostně málo. „Zápas se nám vůbec nepovedl. Naše hra neměla takovou tu potřebnou jiskru, kterou jsme měli v minulých zápasech. U všech puků jsme byli o krok pomaleji a soupeř nás tentokrát ubojoval. Technika vsadila přesně na zbraně, díky kterým jsme minulé zápasy s přehledem vyhrávali. Tedy šli nám pořádně do těla, dohrávali souboje a my jsme se s tím tentokrát nedokázali vyrovnat,“ hodnotil prohraný zápas kouč Hlobil.

Pro Vsetín nyní bude nejdůležitější dát se pokud možno co nejvíce zdravotně dohromady na středeční utkání s Břeclaví. „Kromě chybějících hráčů se nemoc pokouší i o další hráče. Tak doufáme, že to dáme na středu nějak dohromady,“ dodal Viktor Hlobil.

Skvěle, i když se štěstím, zvládnutý šlágr kola za sebou mají hokejisté Valašského Meziříčí. Na domácím ledě porazili v souboji druhého se třetím celkem tabulky silný Hodonín (5:4) a posunuli se tak do čela tabulky. O cenném vítězství rozhodli Bobři až gólem v poslední minutě. „Hrál se opravdu kvalitní hokej, myslím, že si fanoušci přišli na své. Bylo to pro nás tentokrát šťastné vítězství a jsme rádi, že jsme zápas hraný ve velkém tempu zvládli a navázali na vítězství Prostějově,“ hodnotil duel kouč Bobrů Roman Sedlák.