„Byl to dobrý hokej s vysokým nasazením obou týmů. Zápasu by slušela remíza a mohli jsme si to rozdat v prodloužení,“ litoval po utkání kouč Valachů Luboš Jenáček.

Č. BUDĚJOVICE – VSETÍN 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Vyprodaná Budvar aréna viděla první šanci v 5. minutě, kdy se málem střelou prosadil hostující obránce Mikuš. V 7. minutě se zaskvěl vsetínský brankář Gába, který zdejší prostředí důvěrně zná, když lapil tutovku Fillmana. Budějovice byly aktivnější a v 10. minutě zazdil další obří šanci Babka. Nakonec šli domácí v první třetině do zaslouženého vedení, když se prosadil velezkušený Šimánek.

Vsetín srovnal ve 25. minutě, kdy Rob viděl rozjetého Slováčka a ten si se sólovým nájezdem věděl rady. A hosté byli na koni. Jonák z dalšího úniku trefil horní tyčku domácí branky. Velká škoda pro Vsetín byla inkasovaná branka ve vlastní přesilovce, když efektní zakončení předvedl Babka.

Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Vsetín vystřelil v zajímavém utkání za dvě třetiny pouze třináctkrát, ale byl ve hře. V poslední třetině nejprve Gába zázračně vychytal Endála, aby pak hosté měli závěrečný tlak i s odvolaným brankářem. Vyrovnání se bohužel pro Vsetín nakonec neurodilo.

„Dali jsme o gól méně, proto nevezeme domů žádný bod. Co se týká nasazení, klukům nelze nic vytknout, podali dobrý výkon. Ostudu jsme tady určitě neudělali,“ konstatoval vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 19. Šimánek (Čermák), 38. Babka (Vydarený) – 25. Slováček (Rob). Rozhodčí: Wagner, Šindel – Tvrdík, Siman. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Čermák, R. Přikryl, Heřman. Trenér Prospal.

Vsetín: Gába – Frolo, Hryciow, Slováček, Rudl, Mikuš, Holomek, Jenáček – Rác, Pitule, Hořanský – Vávra, Jonák, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Klímek, Šilhavý, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Slavia Praha – Jihlava 2:4, Kladno – Litoměřice 4:2, Kadaň – Frýdek – Místek 1:8, Prostějov – Poruba 5:2, Přerov – Benátky nad Jizerou 4:0, Havířov – Třebíč 4:1.

1. Jihlava 28 17 3 2 6 102:61 59
2. Kladno 28 14 4 3 7 93:64 53
3. Č. Budějovice 28 15 2 2 9 85:68 51
4. Prostějov 28 15 2 2 9 108:93 51
5. Vsetín 27 13 4 2 8 99:77 49
6. Havířov 28 14 3 0 11 82:71 48
7. Přerov 29 14 1 2 12 80:75 46
8. Litoměřice 28 12 3 2 11 85:77 44