VSETÍN – FRÝDEK-MÍSTEK 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Vsetín nastoupil v retro dresech, ve kterých v sezoně 1990/1991 vybojoval tehdejší tým postup z první ligy do extraligy. Do duelu pak nasadil do branky dvojku Plška.

Šlágr kola zahájili domácí skvěle. V první branku se přetavila dorážka Zúbka po střele Kolaříka. Když ve 13. minutě využil Vsetín zásluhou Hrazdíry přesilovku pět na tři, byl Lapač v euforii. A to kdyby Hruška trefil o chvíli později prázdnou branku, bylo by po první třetině pro domácí ještě veseleji.

„V úvodní části jsme podali velmi dobrý výkon. Hráli jsme aktivně a vypracovali jsme si spoustu šancí. Měli jsme vést vyšším rozdílem," poznamenal trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Ve druhé třetině se karta totálně obrátila a suverén základní části zápas otočil. Po 42 sekundách snížil na 1:2 a domácí znejistěli. Do konce druhého dějství obdrželi ještě dva góly a k tomu se na ledě začalo jiskřit. Kolařík dostal v závěru dokonce trest na dvě plus dvě minuty.

„Zápas hodně ovlivnil náš nešťastný vstup do druhé třetiny. Měli jsme kotouč pod kontrolou, zbytečně jsme ho zatahali do třetiny, ztratili jsme ho a soupeř dal kontaktní gól. Tím jsme jej dostali do hry a druhou třetinu jsme se víceméně bránili, nebyli jsme aktivní a o ty další góly jsme si koledovali," řekl Jenáček k obratu v utkání.

Ve třetí části vidělo 2502 diváků (nejvyšší domácí návštěva sezony na Lapači – pozn. red.) dramatickou koncovku. V 50. minutě se štěstím srovnal Zúbek, ale po zaspání domácí obrany šli hosté devět minut před koncem opět do vedení.

Vsetín si poté vytvořil obrovský tlak, avšak výborně hrající Zúbek s Kolaříkem ani Kajaba své šance nedali. Devadesát pět sekund před koncem to Vsetín zkusil v šesti, ale vyrovnání nedosáhl. Hosté tak vyhráli a přesáhli zisk 100 bodů v základní části.

„Vrátili jsme se k naší aktivní hře, vyrovnali jsme a je strašná škoda toho gólu na 4:3, kdy nás hosté přetlačili v osobním souboji a nakonec puk procedili někde pod betonem. My jsme pak měli ještě šance na vyrovnání, i při power-play. Je to škoda, na soupeře jsme měli," litoval trenér Vsetína Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 9. Zúbek (Kolařík), 13. Hrazdira, 50. Zúbek (Kolařík, Vávra) – 21. Kovařčík O. (Luka), 28. Chmielewski (Roman), 36. Kovařčík O. (Jeník), 51. Klimša (Samiec).

Vsetín: Plšek – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ambruz, Ostrčil, Žák, Báchor, Vrba – Kajaba, Hrazdira, Vaněk, Slováček, Dvořák, Vítek, Zúbek, Vávra, Kolařík, Abdul, Ondráček, Hruška. Trenér: Luboš Jenáček.

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Zápas ještě ani nezačal a při rozbruslení se musela za hostující brankou měnit deska z tvrzeného skla. V 8. minutě šli Bobři do vedení, po akci Kuchty se trefil Miroslav Varga. Je to evergreen Valašského Meziříčí letošní sezony. O vedení hosté rychle přišli a dokonce dostali dvě branky během 35 sekund.

Ve druhé třetině Bobři totálně zkolabovali a opět dostali slepené branky. Stalo se v úseku kolem její poloviny, kdy inkasovali třikrát.

Za rozhodnutého stavu měli hosté v poslední části hry obrovské šance v podání Martiníka a Miroslava Vargy, ale jejich neproměněním jen korunovali svůj zmar. V závěru Valaši obdrželi ještě jeden gól z trestného střílení a vzhledem k výhře Karviné v Hodoníně spadli na poslední místo tabulky.

„Opět jsme nedokázali pohlídat vedení a prohráli už šestý duel v řadě. Jsme poslední a od utkání s Karvinou jsme nevstřelili v zápase více než dvě branky," povzdechl si zástupce klubového webu Richard Müller.

Branky a nahrávky: 11. Pěška (Paták, Rytnauer), 11. Horký (Krutiš, Lupač), 29. Pěška (Jaroš, Rytnauer), 31. Rytnauer, 31. Horký (Jaroš), 58. Paták (TS) – 8. Varga (Kuchta, Maliník).

Valašské Meziříčí: Slovák – Zábojník, Hradil, Mikel, Tomek – Mar. Varga, Kuchta, Martiník, Podešva, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Kývala, Mir. Varga. Trenér: David Handl.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Nový Jičín – Karviná 1:5, Technika Brno – Poruba 3:0, Hodonín – Kopřivnice 5:4 po pr., Opava – Břeclav 3:1.

1. Frýdek-Místek 38 33 1 1 3 206:65 102
2. Vsetín 38 24 1 5 8 180:107 79
3. Technika Brno 38 17 8 4 9 114:103 71
4. Hodonín 38 19 4 3 12 150:118 68
5. Poruba 38 17 6 3 12 167:127 66
6. M. Budějovice 38 18 2 1 17 167:146 59
7. Nový Jičín 38 14 5 3 16 136:140 55
8. Kopřivnice 38 12 3 4 19 137:153 46