„Samozřejmě jsme chtěli vyhrát za tři body, nicméně i tento výsledek nás ještě nechává ve hře. Teď jsme odkázáni na to, aby Frýdek porazil Třebíč, pokud možno za tři body. Poté bychom dostali šanci si to s Třebíčí v posledním zápase rozdat o to, kdo do play-off z osmého místa proklouzne,“ přeje si kouč Valachů Luboš Jenáček.

VSETÍN – FRÝDEK – MÍSTEK 2:1 s. n. (0:1,0:0,1:0 – 0:0)

Pavelka se musel v domácí brance činit již ve 4. minutě, kdy zlikvidoval nájezd hostujícího kapitána Klimši. V 10. minutě hosté využili Bartkem přesilovou hru a šli do vedení. Vsetín se v první třetině zmohl na střelu Krenželoka, která skončila na tyči hostující branky.

„Dneska bylo vidět, že se hraje o hodně. Bohužel jsme dostali první gól v oslabení a snažili jsme se dobývat branku soupeře, což se nám již několikrát nepodařilo,“ zamrzelo Jenáčka.

V polovině zápasu si Vsetín vytvořil dvě obrovské šance na vyrovnání. Vávru vychytal Daneček a Protasenja trefil zase jenom tyčku. Vsetín se dočkal vyrovnání na začátku třetí třetiny, kdy zpoza branky chytře nahodil puk Illéš a hosti si ho sami srazili do branky. Ve 46. minutě překonal Protasenja Danečka, ale puk se jen svezl po brankové čáře ven.

V závěru čaroval dvakrát vsetínský brankář Pavelka, ale Lapač mohl slavit tři body, kdyby dvě sekundy před koncem nepřetavil únik ve svou druhou branku Illéš. V prodloužení měl největší šanci domácí Podešva, ale nakonec bod navíc pro Vsetín zajistil až v šesté sérii nájezdů obránce Ostrčil.

„Naštěstí jsme dali alespoň jeden vyrovnávací gól a v podstatě ještě žijeme hlavně díky výbornému výkonu Jardy Pavelky. Ten vygradoval při samostatných nájezdech, kdy tým opravdu výrazně podržel a pomohl nám ke dvěma bodům,“ oddechl si vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 42. Illéš, rozh. náj. Ostrčil – 10. Bartko (Klimša, Pechanec). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Rožánek. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 3183.

Vsetín: J. Pavelka – D. Krenželok, Dundáček, Ostrčil, Slováček, Frolo, Holomek – Illéš, Podešva, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Markovič, Kopta, Březina – Vítek, Šilhavý, Kajaba. Trenéři Dopita a Jenáček.

Frýdek – Místek: Strmeň – Piegl, Bartko, Pastor, Hrachovský, D. Stránský, Foltýn – Štumpf, Pechanec, Klimša – J. Kalus, Bajtek, Peterek – Poruba, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka. Trenér Juřík.

DALŠÍ VÝSLEDKY 50. kola: Kladno – Havířov 3:1, Karlovy Vary – České Budějovice 4:1, Benátky nad Jizerou – Litoměřice 1:4, Ústí nad Labem – Prostějov 4:2, Třebíč – Kadaň 4:0.

1. Karlovy Vary 50 28 6 7 9 163:81 103
2. Č. Budějovice 50 30 4 3 13 154:95 101
3. Kladno 50 25 6 4 15 161:116 91
4. Prostějov 50 23 7 3 17 165:129 86
5. Přerov 49 24 6 2 17 138:120 86
6. Slavia 49 24 4 4 17 136:111 84
7. Havířov 50 21 5 5 19 131:126 78
8. Třebíč 50 22 5 2 21 117:120 78