Členové valašského klubu, kteří si prošli nemocí COVID-19, na začátku října podstoupil kontrolní odběry krve. Protilátky se našly u Daniela Klímka, Davida Gáby, Šimona Jenáčka a Ondřeje Smetany.

„Byl jsem hodně unavený, přišel jsem o čich. Nejhorší byla ale bolest hlavy. Když se objevila možnost podstoupit kontrolní odběr ohledně darování rekonvalescentní plazmy, hned jsem se přihlásil. Potřebné protilátky nakonec mám, takže věřím, že přispěji k vyléčení nějakého pacienta,“ prohlásil pro stránky Vsetína zkušený obránce Ondřej Smetana.

Podobným průběhem si prošel brankář David Gába.

„Tři dny jsem měl horečky, ztratil jsem čich, který se mi stále nevrátil. Jsem rád, že už jsem vyléčený. A také že mohu pomoci,“ neskrývá radost 28letý gólman.

Své k tomu uvedla také primářka hematologicko-transfuzní oddělení zlínské nemocnice Jany Pelkové, která doufá, že by hokejisté mohli inspirovat další potenciální dárce.

„Věřím, že k nám přijdou v co největším počtu. Ideálními dárci rekonvalescentní plazmy jsou muži, kteří nikdy v minulosti nedostali transfuzi, nebo ženy, které v minulosti nedostaly transfuzi a nebyly těhotné,“ nastiňuje Pelková.