FRÝDEK-MÍSTEK – VSETÍN 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

V úvodu zápasu po šanci domácího Kofroně orazítkoval hostující Březina tyčku domácí branky. V 9. minutě šli domácí do vedení po spolupráci posil z extraligového Třince a Kovařčík dostal Frýdek – Místek do vedení. Druhou branku domácích dal z nenápadné akce Kovář. Do druhé třetiny vstoupil Vsetín aktivně, ale domácí brankář Daněček čaroval proti možnostem Slováčka a Podešvy. Na druhé straně se nenechal zahanbit Šurý, a tak v prostřední části hry branka nepadla.

Frýdek – Místek rozhodl zápas definitivně v poslední části hry. Vyprodaná hala Polárka nejprve sledovala další obří možnost kanonýra Valachů Březiny, která zůstala nevyužita. Následně se trefil Chmielewski a Vsetín, který to ještě zkusil bez brankáře inkasoval čtvrtou branku z hole Kofroně.

„Nejvíc si asi budeme vyčítat tu první třetinu, protože oni na nás vletěli a my jsme s tím měli počítat. Ve zbytku času jsme se museli tlačit do útoku, ale nepadlo to tam. Soupeř hrál hodně agresivní a bruslivý hokej. Dohrávali souboje, a to nám ze začátku dělalo problémy, hlavně tedy v rozehrávce.,“ okomentoval pro webové stránky klubu klíčovou část zápasu 20letý obránce Vsetína Daniel Krenželok.

„Hodně nás mrzí ztráta. Především právě první třetina. Nevím, jestli jsme se na to špatně připravili, ale nezvládli jsme ji. Bude to pro nás poučení do dalších zápasu. Něco jsme si k tomu řekli a druhá a třetí třetina už byly lepší, ale body to nestačilo,“ klopí zklamaně zrak mladý obránce.

Vylepšit své postavení může Robe již v úterý a středu, kdy jej čeká netradiční dvojtukání na ledě Benátek nad Jizerou.

„Musíme přivézt šest bodů, protože je k postupu do play-off nutně potřebujeme. Teď nám skončila čtyřzápasová série výher, proto je na čase začít novou úspěšnou,“ dodal Krenželok.

Branky a nahrávky: 9. O. Kovařčík (Chmielewski), 14. L. Kovář (Przybyla), 54. Chmielewski (O. Kovařčík, Ovčačík), 59. Kofroň (O. Kovařčík, Chmielewski). Rozhodčí: Přikryl,Vrba – Lukš, Měkýš. Diváci: 2456.

Frýdek – Místek: L. Daneček – Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl – Chmielewski, O. Kovařčík, Kofroň – J. Kalus, Pechanec, Štumpf – Christov, Bajtek, Kvasnica – Kafka, Przybyla, Franek. Trenér Juřík.

Vsetín: Šurý – Janáček, Teper, Ostrčil, Frolo, Holomek, Dundáček, D. Krenželok – Březina, Kopta, Markovič – P. Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Vávra, Podešva, Slováček – Karafiát, Illéš, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

Další výsledky 36. kola: Slavia Praha – Přerov 1:2, Litoměřice – Benátky nad Jizerou 5:4, České Budějovice – Karlovy Vary 2:1 s. n., Prostějov – Ústí nad Labem 4:3, Kadaň – Třebíč 3:2, Havířov – Kladno 2:1.

1. Č.Budějovice 36 22 3 2 9 105:62 74
2. Karlovy Vary 36 19 5 5 7 122:64 72
3. Kladno 37 20 4 4 9 124:84 72
4. Přerov 37 20 4 1 12 103:85 69
5. Prostějov 37 17 6 2 12 120:93 65
6. Slavia 37 19 2 3 13 100:84 64
7. Třebíč 37 15 5 2 15 91:94 57
8. Fr.-Místek 37 13 4 6 14 96:102 53