Utkání se bude hrát v Přerově znovu kvůli řádění vsetínských fanoušků na sobotním druholigovém utkání Vsetína s domácím týmem. Zápas musel být předčasně ukončen v první třetině kvůli nepokojům v hostujícím sektoru a velkému dýmu.

Předseda Valašského hokejového klubu (VHK) Petr Neumann výtržnosti vsetínských chuligánů kritizoval. „Odsuzuji jakýkoliv projev násilí, ničení majetku a použití pyrotechniky v rámci uzavřených prostor na zimních stadionech. Jsem jednoznačně pro, aby byly dohledáni konkrétní lidé, kteří stojí za konkrétními činy," uvedl ve svém oficiálním prohlášení Neumann.

Ten také míní, že je nutné vyhodnotit zásah přerovských pořadatelů. „Čeho chtěli dosáhnout tím, že vstoupili do sektoru hostů a například kopali do ležícího člověka? Není pořadatelská služba od toho, aby se snažila střetům zabránit? Proč nezavolali policii již v jedenácté minutě, kdy bylo jasné, že se něco začíná dít?" klade si otázky Neumann.

Havířov, Prostějov, pojedeme na Přerov

Pořadatelé budou bezpečnost diváků na zápase zajišťovat těžce. Nicméně v sobotu bylo na stadionu jen deset členů ochranky.

„Podle mě nás tam mělo být více. Co jsem slyšel, tak vsetínští fanoušci měli při nedávném zápase v Prostějově transparent Havířov, Prostějov, pojedeme na Přerov, tak se to možná dalo čekat," řekl člen ochranky, který nechtěl být jmenován.

Bitvu vsetínských a přerovských chuligánů nyní řeší disciplinární komise ČSLH. Dohru má i na internetu. „Reálně to bylo selhání pořadatelské služby.

Neměli si hrát na akční hrdiny a zavolat policii. To, že se někteří fanoušci chovali jako dobytek je ale taky pravda," napsal v diskuzi na stránkách VHK fanoušek s přezdívkou DavsonVs.

Na to reagoval fanoušek z Přerova. „Každej bude hájit svou pravdu. Podle mého se lidé, hlásící se ke kotli HC Vsetín, chovali jak prasata. Nezastávám se ochranky, jen mám pocit, že pokud někdo chce dělat bordel, tak ho prostě udělá, a šéfem ochranky může být třeba Kevin Costner. A vsetínská banda přijela na zápas s tímto záměrem," napsal hansven.

Další ze vsetínských fanoušků mu ale odporuje. „Za pořádek na stadionu zodpovídá domácí klub. Věděli dlouho, že se nás tam chystá dost, a neudělali nic," poznamenal sui.

A odpovídá mu pisatel ze Zlína. „Měli byste mít i v hledišti určitou úroveň. Pokud někdo chodí na zápas s tím, že to tam zničí, nebo někoho zbije, tak by měl navštívit doktora, protože určitě trpí velkým mindrákem. Na nic víc nemáte a zápas v Přerově byl toho důkazem. Doufám, že zápas bude jednoznačně kontumován ve váš neprospěch a přijdete o možné body," vyjádřil se Stoneso .

První rozmíška mezi oběma sektory fanoušků se strhla ve třinácté minutě, kdy několik Vsetíňanů vniklo do přerovského kotle a snažilo se ukrást vlajku s motivy domácího klubu. „Přerušil jsem kvůli tomu utkání a požádal hlavního pořadatele o posílení pořadatelské služby," popsal situaci hlavní rozhodčí Radim Slavka.

O dvě minuty později musel ale utkání přerušit znovu. A to kvůli hromadné rvačce v sektoru hostí, kterou řešila bezpečnostní služba.

Poté si už diváci hokeje moc neužili. Nepokoje totiž neustávaly. „V šestnácté minutě kvůli další hromadné bitce v sektoru hostí a odpálení několika dýmovnic byla první třetina ukončena. Nařízena byla zároveň úprava ledu s tím, že zbytek úvodní části se odehraje po přestávce, až se zvýší viditelnost," přiblížil Slavka.

Jenže tak se nestalo. Hlavní pořadatel musel požádat o pomoc i policisty, a ti hostující chuligány vytlačili ze stadionu. Nicméně celou halu pokryl dusivý dým, který nebylo žádným způsobem možno rozptýlit. „Po vypršení hodinové čekací doby bylo utkání ukončeno z důvodu nezpůsobilosti hrací plochy," dodal hlavní rozhodčí.

Sobotní duel byl tedy ukončen ještě před první sirénou za stavu 0:1 pro hostující Vsetín.

Související Peklo v Meo Aréně! Zápas Vsetína v Přerově ukončilo řádění fanoušků a Hokejové peklo v Přerově bude mít policejní dohru, fans řádili i v ulicích