V ní čeká každý z týmů dalších 16 utkání, po kterých teprve přijde na řadu play off. Oba valašští zástupci v této soutěži – Vsetín i Valašské Meziříčí – začínají ve středu další část druhé ligy na ledech soupeřů.

Hokejisté Valašského Meziříčí v minulém kole prohráli na ledě Prostějova, i tak ale skončili po úvodních 30. kolech na prvním místě tabulky, kde byli s výjimkou dvou kol po celou sezonu. „Porážky v Prostějově je ale velká škoda. Naši soupeři za námi totiž všichni prohráli a my jsme mohli zvýšit náskok na osm bodů. Ale prohráli jsme a náskok zůstal pětibodový,“ litoval trenér Roman Sedlák zbytečné ztráty v Prostějově (4:5).

Do fáze sudá – lichá vstupují Bobři s jasným cílem udržet se nejméně v první trojce. „Pokud bychom se vlezli do trojky, budeme spokojeni, protože se tak vyhneme předkolu play off, které může být velmi zrádné. Nejlepší by však bylo skončit po 46 kolech základní části první a začínat všechny zápasy doma,“ zasnil se nad ideální variantou kouč Sedlák. „Čeká nás však ještě kus práce a začít musíme hned ve Velkém Meziříčí. Tam to nikdy není jednoduché. Jak já říkám, mají tam asi nejmenší hokejové hřiště ve střední Evropě a každému se tam hraje hodně patně,“ varuje trenér před dnešním utkáním vedoucích Bobrů na ledě posledního týmu tabulky.

Hokejisté Vsetína zakončili úvodní fázi základní části nejlépe, jak mohli. Po třech porážkách v řadě pořádně zabrali a v neděli večer doma přestříleli Šternberk (7:2). V tabulce skončili na lichém jedenáctém místě, a následujících osm soupeřů budou mít stejných jako Valašské Meziříčí, jen v jiném pořadí. Do části sudá – lichá vstoupí žlutozelení středečním utkáním na ledě Techniky Brno. „Soupeře máme velmi těžké, ale samozřejmě vybírat si nemůžeme. Nepříjemné je, že začátek je pro nás dost těžký. Po Technice máme do Opavu a pak jedeme do Šumperka,“ vyčetl nelehký nejbližší program svého týmu kouč Vsetína Viktor Hlobil.

Pro následujících šestnáct utkání, které zbývají do začátku play off, mají ve Vsetíně jasný cíl. „Jednoznačně si musíme pohlídat týmy za námi, které se také chtějí protlačit do play off, kam jde ještě třináctý celek. Nejlepší varianta pro nás by byla se posunout ze stávajícího jedenáctého místa na sedmé nebo osmé. To by nám zaručovalo, že začneme předkolo play off na domácím ledě. Zas tak velké bodové rozdíly před námi v tabulce nejsou, uděláme musíme udělat maximum pro posun vpřed,“ burcuje trenér Hlobil.

Program středečního 31. kola: Velké Meziříčí – Valašské Meziříčí, Technika Brno – Vsetín, Šumperk – Břeclav, Opava – Pelhřimov, Nový Jičín – Šternberk, Přerov – Uničov, Žďár n. S. – Hodonín , Prostějov – Orlová.