ÚSTÍ NAD LABEM – VSETÍN 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

V první třetině měli domácí daleko více jasných brankových příležitostí, ale Horčička v brance Vsetína odolával. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka jen občas vybředli z hluboké defenzívy, ale třeba Protasenja minul v obrovské šanci prázdnou branku. Vsetín přebral iniciativu v prostřední části hry a Ústí jasně přihrál.

Vávra, Hořanský nebo Markovič recept na domácího brankáře Soukupa nenašli, ale do zaslouženého vedení šli Valaši v 38. minutě po trefě Šilhavého. Ústí srovnalo ve třetí třetině po teči Smolky, ale to byla labutí píseň domácích.

David Březina
Vsetínu se zase probudil Březina a odnesly to Litoměřice

Definitivní zlom v pohodě hrajícího Vsetína nastartoval druhou brankou Protasenja. Necelá tisícovka diváků se musel smířit postupně s domácí porážkou, protože se do konce utkání ještě trefili Beránek s Březinou, kteří potvrdili dominanci Vsetína.

„Kromě první třetiny dnešního utkání, kdy kluci po předešlém zápasu v Litoměřicích potřebovali rozjezdit nohy a kde jsme přežili dost šancí soupeře, jsme jak v Litoměřicích i tady v Ústí odehráli velmi dobrá utkání.

Prezentovali jsme se týmovým pojetím, kluci si hrábli se silami až na dno, ale od prvního do posledního hráče předvedli příkladnou bojovnost. Pokud bychom v takových výkonech pokračovali i nadále, body by na naše konto přibývaly rychleji než doposud,“ zhodnotil momentální úspěšné období Vsetína trenér Luboš Jenáček.

Branky a nahrávky: 44. Smolka (Husák, D. Merta) – 38. Šilhavý (Karafiát, Teper), 48. Protasenja (P. Beránek, Ostrčil), 55. P. Beránek (Protasenja, Kucharczyk), 58. Březina (Markovič, Kopta). Rozhodčí: Jechoutek, Grech – Polák, Kotlík. Diváci: 957.

Ústí nad Labem: Soukup – Hes, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec, Smolka – Kuběna, Vachovec, Gengel – Navarra, Sladkovský. Trenéři Mach a Mareš.

Vsetín: Horčička – Teper, D. Krenželok, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Žák – Březina, Kopta, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – P. Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Šilhavý, Karafiát, Hořanský. Trenéři Dopita a Jenáček.
DALŠÍ VÝSLEDKY 27. kola: Třebíč – Benátky nad Jizerou 3:1, Karlovy Vary – Frýdek – Místek 4:1, České Budějovice – Litoměřice 3:1, Kladno – Kadaň 3:1, Přerov - Prostějov 4:1.

1. Karlovy Vary 27 15 4 2 6 95:49 55
2. Č. Budějovice 27 15 3 2 7 80:49 53
3. Kladno 27 14 3 3 7 80:62 51
4. Slavia 27 16 0 2 9 72:56 50
5. Prostějov 26 11 4 2 9 87:66 43
6. Litoměřice 28 11 3 4 10 70:75 43
7. Přerov 26 11 4 1 10 67:61 42
8. Třebíč 27 12 2 2 11 65:67 42