V pondělním třetím rozhodujícím utkání finálové série soutěže amatérských hokejistů Karlovjané porazili celek ASK RGV 4:1 a celou sérii o titul tak vyhráli 2:1 na zápasy.

Byla to bitva se vším všudy. Finálová série valašskomeziříčské amatérské ligy O pohár bobra mezi Velkými Karlovicemi a ASK RGV přinesla všechno, co má hokej mít: skvělé individuální výkony, potrestané chyby, maximální bojovnost, nasazení, osobní souboje, emoce. V neposlední řadě na amatérskou ligu také hodně fanoušků. Po posledním hvizdu pochopitelně radost na jedné a smutek na druhé straně. Po skončení pondělního rozhodujícího třetího duelu finálové série se radovali hokejisté Velkých Karlovic.

Sedmiměsíční cesta za obhajobou titulu se tak Karlovjanům povedla na jedničku s hvězdičkou. „Konečně je dobojováno a můžeme slavit,“ ulevovali si hokejisté Velkých Karlovic po závěrečném hvizdu posledního zápasu sezony, který rozhodl o všem. O tom, že jedni budou slavit a na druhý tým zbyly „jen“ stříbrné medaile. „Na následující den po rozhodujícím finále jsem si dlouho dopředu vzal v práci volno. Věděli jsme , že ať vyhrajeme nebo ne, tak stejně uděláme hned po pondělním zápase závěrečnou. Takže nebylo co řešit. Jinak by to asi ani nešlo,“ smál se po vítězném finále obránce Velkých Karlovic Pavel Mikula.

Oslava druhého mistrovského titulu v řadě se nesla v duchu rumových a „myslivcových“ slavností a nikdo se s tím nemazlil. „Obhájit titul je vždycky těžší, to je stará pravda. Proto máme z vítězství velkou radost. Pořádná oslava k tomu patří,“ culil se při oslavách zlata útočník Vladimír Orság, kterému ale nikdo neřekne jinak než Lachtan. Na rozdíl od většiny týmu, který ve velkém náruživě degustoval především rum s colou, se Lachtan vydal svojí oblíbenou „mysliveckou“ cestou. „Sedm měsíců se v lize bojovalo a došli jsme až do finále. To bylo velmi těžké a soupeř stejně jako loni vyhrál první zápas série. Pořád jsme ale věřili, že můžeme získat celou sérii a podařilo se to,“ radoval se autor jedné z branek Karlovic v rozhodujícím třetím finále.

Také ostatní novopečení mistři si oslavu jaksepatří vychutnali. „Když si odmyslím, že se mi kluci skoro celou sezonu smáli, ať pořád nejezdím do ofsajdu nebo ať si namočím vlasy, ať to vypadá, že jsem se zpotil, tak to byl dobrý rok. Titul si hodně užíváme,“ smál se na celé kolo dobře naladěný útočník Tomáš Zdráhal.

Svůj druhý titul v řadě si vychutnával také nejzkušenější hráč týmu. „Říkal jsem klukům, že když budeme hrát tak, jak si řekneme, tak to půjde. A šlo to. Finále bylo těžké, soupeř výborný. Ale slavíme a to je hlavní,“ pochvaloval si na oslavě titulu karlovický obránce Dušan Hollý, nedávný padesátník, kterému mnozí v týmu často nezapomenou říct „dědku“.

V ohlédnutí za bitvou o zlato nelze zapomenout na skvělé fanoušky, a to obou táborů. Na všechny tři finálové duely dorazilo na meziříčský zimní stadion vždy něco kolem stovky fanoušků jak Karlovic, tak RGV a vytvořili výjimečnou atmosféru. „Našim fanouškům bychom chtěli moc poděkovat za podporu. Na třetí zápas přijeli dokonce autobusem a bylo jich opravdu hodně. Především je však bylo hodně slyšet a díky velké karlovické vlajce také vidět. Takže jim patří taky velký dík,“ vysekl poklonu příznivcům karlovického týmu kapitán mistrovského týmu Josef Mikula, jenž nezapomněl poděkovat také partnerům týmu. „Sezona je dlouhá. Zápasů se hraje hodně, což stojí fakt dost peněz. Proto bychom chtěli poděkovat za podporu všem sponzorům včetně toho hlavního – obce Velké Karlovice v čele s panem starostou Koňaříkem,“ dodal spokojený kapitán čerstvých šampionů.

HC Velké Karlovice – ASK RGV 4:1 (0:0, 1:1, 3:0).

Konečný stav série: 2:1

Branky: Burda, J. Mikula, Orság, Hájek – Popovič. Sestavy ve finálové sérii: Velké Karlovice: Ciganík – Hollý, Vašut, Havran, P. Mikula, Zátorský – Orság, Zdráhal, J. Mikula, Hájek, Vrážel, Burda. ASK RGV: Galda – J. Šebesta ml., Andris, Koňařík, Kovář, Rapant – Kořistka, Popovič, Doležal, Fröhlich, Karola, Holub.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU