Bobři poprvé v historii ovládli základní část II. ligy Východ. Ve dvaačtyřiceti zápasech nasbírali 82 bodů, a to díky nejlepšímu útoku (157 branek) a nejlepší obraně (95 branek). Jako jediné mužstvo z této skupiny neobdrželo sto branek.

Valaši měli v sobotu volno, předehrávku 42. kola odehráli už 8. prosince, kdy na ledě Komety Brno "B" prohráli 1:3. O jejich soupeři se rozhodovalo do posledních okamžiků, přičemž měl vzejít z tria Opava, Kopřivnice, Žďár nad Sázavou. 

Fotbalisté Valašské Meziříčí (bílé dresy) v sobotním přípravném zápase zdolali Frenštát pod Radhoštěm 2:0.
Valašské Meziříčí v přípravě zdolalo Frenštát. Rozhodly góly Vrány a Gajdoše

Opava si v domácím utkání poradila s Velkým Meziříčím 2:1. Poté se už jen čekalo na konečný výsledek duelu mezi Kopřivnicí a Žďárem nad Sázavou, zde se šlo až do samostatných nájezdů. Kopřivnice si už prodloužením zajistila třetí místo, zbylo to tak už pouze na dva týmy. Kopřivnice nakonec zvládla loterii, Žďár nad Sázavou udolala 3:2. Čtvrté místo tak nakonec ukořistila Opava.

Svěřenci Lukáše Plška semifinále zahájí v úterý na domácím kluzišti, po čtvrteční venkovní odvetě se v sobotu vrací do Valašského Meziříčí. Semifinálová série se hraje na čtyři vítězné zápasy. Druhou dvojici tvoří Nový Jičín a Kopřivnice.