Byla to už třetí výhra Rožnovanů v řadě, z toho druhá na ledě soupeře. Valaši se tak v tabulce znovu výrazně přiblížili týmům před sebou. Poslední utkání před vánoční pauzou odehrají hokejisté Rožnova pod Radhoštěm ve středu 22. prosince v podvečer na domácím ledě proti Hornímu Benešovu (od 18 hodin).

SK KARVINÁ – HC ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

Výsledek sice hovoří poměrně jasně, ale v zápase tomu tak nebylo. Po první třetině byl stav vyrovnaný 2:2. Důležitý krok k vítězství udělali hosté v prostředním dějství. Ubránili totiž přesilovku tří proti čtyřem a dokonce i tří proti pěti, což mělo velký vliv na další průběh. Když se přidal s dalším výborným výkonem i rožnovský gólman Urbánek, který ve druhé třetině dokonce chytil trestné střílení, měli Valaši výborně nakročeno k cennému výsledku. Klíčový gól utkání dal rožnovský útočník Dušek, který v 52. minutě zvyšoval na 4:2 pro hosty. Karviná ještě zkusila tři minuty před koncem zoufalou power play, ale Rožnované naopak ještě přidali další dvě branky.

V táboře hosté tak panovala po vítězném utkání velká spokojenost. „Musím pochválit celé mužstvo. Odčinili jsme tak neúspěch z minulého zápasu s Karvinou, kdy jsme ztratili v poslední minutě vedení 3:1 a na nájezdy ještě prohráli,“ uvedl kouč hokejistů Rožnova pod Radhoštěm Petr Tejkl starší.

Branky Rožnova p. R.: Holý 2, Dušek 2, Kroupa, Vyvíjal.

Rožnov p. R.: Urbánek – Kocur, Bambuch, Švrček, Bolek, Madigár, Zimmer – Tejkl, Vyvíjal, Holý, Švajda, Dušek, Kroupa, Kantorek. Trenéři: Petr Tejkl, Miroslav Martyčák.

Další výsledek: H. Benešov – Studénka 8:2.