Po přestřelce, ve které padlo celkem čtrnáct branek, si všechny body za výhru 9:5 odvezli hosté. V dalším kole mají Rožnované volný los.

Další mistrovský duel je čeká až ve čtvrtek 5. března v Krnově. Doma se představí o dva dny později, kdy od 17 hodin přivítají Studénku.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – FRÝDEK-MÍSTEK 5:9 (1:3, 3:4, 1:2)

První třetinu vyhrál hostující tým o dvě branky. Velmi zajímavá situace přišla ve druhé třetině za stavu 3:1 pro hosty. „Brankář Frýdku-Místku dostal trest do konce utkání za píchnutí holí do soupeře. Do brankářské výstroje a mezi tyče se tak musel postavit jeden z hráčů z pole,“ popsal kuriózní situaci prezident rožnovského klubu Bohumil Zahradník. Domácí hokejisté, kteří stále čekají na třetí vítězství sezony, však této výhody nedokázali plně využít. „Namísto toho, aby toho naši kluci využili, se však této situace spíše zalekli a nestříleli po zaskakujícím brankáři tolik, kolik by bylo potřeba,“ pokračoval Zahradník.

Hosté se odpoutali na 5:1 a později na 6:2. Rožnované, kteří nastoupili jen na dvě obrany a necelé tři útoky, se dokázali ještě přiblížit na dvoubrankový rozdíl. „Hosté pak opět odskočili až na 9:4. Za nás jen v závěru korigoval Veselý na konečných 5:9,“ dodal Zahradník.

Branky Rožnova p. R.: Kantorek 2, Bártek, Vaculín, Veselý. Sestava Rožnova p. R.: Hnilica (41. Brandtner) – Švrček, Fabián, Horák, Matuš – Kroupa, Jakeš, Vaculín – Veselý, Černý, Bártek,– Babiš, Kantorek.