17. kolo

BOHUMÍN – ROŽNOV P. R. 7:5 (3:1, 1:3, 3:1)

Rožnov šel do utkání s cílem ukončit sérii šesti proher v řadě, jenže ani na ledě jasně posledního celku se mu to nepovedlo. Rožnované nezachytili začátek, první třetinu prohráli 1:3. Pak prohrávali už i 1:4, dokázali se plnohodnotně vrátit do zápasu a srovnat na 4:4 po dvou třetinách, jenže pak přišly další kiksy a ztráta naděje na dobrý výsledek. Domácí dali ve 42. minutě dva slepené góly, o chvíli později přidali další a bylo to 7:4. Kosmetická úprava Rožnova na konečných 7:5 už dělení bodů nijak neměnila. Sedmá prohra v řadě byla na světě.

Branky a asistence Rožnova: 17. Mikel (Vyvijal, Holý), 35. Mynarčík (Holý), 38. Vyvijal (Ukhin), 38. Duda (Halla), 53. Jak. Švrček (Bambuch). Rožnov: Hnilica – Jiří Švrček, Bambuch, Mynarčík, Mikel, Jak. Švrček, Sýs – Kroupa, Vaculín, Prycl, Holý, Vyvijal, Ukhin, Duda, Švajda, Halla, Krátký.

18. kolo

KOPŘIVNICE – ROŽNOV 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Pokud Rožnov nepřerušil sérii porážek ani v předchozím kole na ledě posledního Bohumína, bylo téměř nemožné zlomit to na ledě favorizované Kopřivnice. Do puntíku se to také potvrdilo, dokonce chybělo jen málo a padla i potupná desítka.

V dresu Kopřivnice se představil i Radek Bonk, jenž má na svém kontě 1042 zápasů ve 14 sezonách v NHL, a přispěl k výhře jedním gólem a dvěma asistencemi. Domácí dominovali po celý zápas, byli lepší bruslařsky a hlavně proměňovali své šance. A to ještě hodně pochytali Dohnálek s Mizerou, který střídal ve třetí části po osmém gólu Kopřivnice. Především druhá polovina zápasu přinesla i hodně šarvátek a spoustu vyloučených. Nic to ale nezměnilo na vysoké porážce Rožnova, už osmé v řadě.

Branka Rožnova: 14. Halla (Babiš). Rožnov: Dohnálek (50. Mizera) – Bambuch, Jiří Švrček, Mikel, Jakub Švrček – Holý, Vyvijal, Švajda, Vaculín, Babiš, Halla, Kroupa, Prycl, Duda, Ukhin.

19. kolo

ROŽNOV P. R. – KRNOV 5:4 (1:1, 3:0, 0:3)

Konečně! Po osmi porážkách v řadě hokejisté Rožnova zvítězili, i když to bylo „jen" za dva body po nájezdech. Domácí však začali přímo katastrofálně. Ve 12. vteřině po jednoduché akci šli hosté do vedení. Naštěstí pro Rožnov Duda v 10. minutě srovnal a začínalo se odznovu. Pak přišly dva extrémy, které pořádně zacloumaly s kardiovaskulárním systémem domácích fans. Nejprve prostřední část přinesla euforii v podobě tří branek Rožnova. Pak ovšem přišla i negativa. Krnov se dostal ve třetí části zpátky do zápasu a tři minuty před koncem už bylo srovnáno. V nastavení držel naděje domácích skvělý Mizera v brance, který byl přímo zasypán střelami Krnova. V nájezdech rozhodl svým gólem Ukhin, jehož dokonalý blafák asi ještě teď straší gólmana Krnova.

Branky a nahrávky Rožnova: 10. Duda (Kroupa) 32. Vyvijal (Mikel, Holý), 33. Ukhin z tr. střílení, 35. Kroupa (Vaculín, Ukhin), rozh. nájezd Ukhin. Rožnov: Mizera – Jiří Švrček, Bambuch, Jakub Švrček, Minarčík, Sýs, Mikel – Švajda, Holý, Vyvijal, Ukhin, Vaculín, Kroupa, Prycl, Duda, Babiš, Skopal, Krátký.

1. Kopřivnice 17 14 1 0 2 101:38 44
2. Orlová 16 14 0 1 1 84:53 43
3. Horní Benešov 16 8 1 1 6 60:55 27
4. Rožnov p. R . 16 5 1 1 9 51:74 18
5. Studénka 17 5 1 0 11 60:75 17
6. Krnov 16 4 1 1 10 54:74 15
7. Bohumín 16 2 0 1 13 52:93 7