Poté, co vyhráli na začátku října hned v úvodním kole nového ročníku krajského přeboru proti Hornímu Benešovu, se druhého vítězství v ročníku dočkali až uplynulý čtvrtek v 16. kole soutěže. Rožnované měli o to větší důvod k radosti, že porazili jednoho z favoritů na postup Kopřivnici.

Mnohem horší to už však bylo v dalším kole, ve kterém Rožnované v sobotu večer vysoko podlehli ve Frýdku – Místku. V dalším kole mají hokejisté Rožnova pod Radhoštěm volný los. Další zápas je čeká až v sobotu 24. ledna, kdy na domácím ledě od 17 hodin přivítají Krnov.

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – KOPŘIVNICE 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Po přestávce vyplněné oslavami svátků a Nového roku se vypjali hokejisté Rožnova pod Radhoštěm k jednomu z nejlepších výkonů dosavadního průběhu sezony. Na domácím ledě sice prohrávali po první části s favorizovanou Kopřivnicí 0:1, ale výbornou druhou částí položili základ cennému vítězství. „Do druhé třetiny místo Babiše nastoupil Štusek a hned při prvním střídání dal branku na 1:1. pak kluci hráli velmi dobře a do druhé sirény dali ještě další dvě branky a vedli 3:2,“ uvedl k utkání prezident rožnovského klubu Bohumil Zahradník.

Krizový moment utkání přišel ve 44. minutě, kdy hosté srovnali na 3:3. Rožnované si vybrali oddechový čas a uklidnili rozháranou hru. „Kluci hráli velmi obětavě a bojovně a nakonec se jim podařilo v 57. minutě vstřelit vítězný gól. V závěru při našem vyloučení hosté dost tlačili na vyrovnání, ale podržel nás po celý zápas vynikající gólman Hnilica,“ přiblížil dramatický závěr vítězného utkání Zahradník.

Pro Rožnovany to bylo vítězství po dlouhých třech měsících a celkem dvanácti utkáních, ve kterých jen jednou remízovali.

Branky Rožnova: p. R.: Štusek, Vyvíjal, Panocha, Kroupa.

Sestava Rožnova: p. R.: Hnilica – Matuš, Bártek, Švrček, Panocha, Koubek, Horák – Holý, Kroupa, Vaculín – Veselý, Černý, Vyvíjal – Jakeš, Babiš, Duda – Holiš, Štusek.

FRÝDEK-MÍSTEK – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 16:6 (5:4, 4:1, 7:1)

Zápas na ledě vedoucího Frýdku-Místku byl mimořádnou přestřelkou. Už po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 5:4, který ve většině utkání svítí až na konci zápasu. „Bylo to hodně divoké utkání. V první části padlo oběma týmům do branky snad všechno, co se vystřelilo,“ konstatoval prezident rožnovského klubu Bohumil Zahradník.

Klíčová pro konečný výsledek byla prostřední část. Zatímco hosté v ní dali jen jedinou branku, domácím to tam i nadále padalo ve stylu první části. „Po dvou třetinách to bylo už 9:5 pro domácí a bylo fakticky rozhodnuto. Poslední třetina byla z naší strany ostudná, je škoda takového zbytečně vysokého debaklu,“ dodal Zahradník.

Branky Rožnova p. R.: Kroupa 3, Bártek, Holý, Veselý

Sestava Rožnova p. R.: Hnilica – Matuš, Bártek, Švrček, Panocha, Koubek, Horák – Kroupa, Vaculín, Holý – Veselý, černý, Machač – Jakeš, Holiš, Kantorek – Jandík.

Další výsledky 17. kola: Horní Benešov – Studénka 3:3, Kopřivnice – Krnov 7:2.