Hokejisty Valašského Meziříčí čekal nejdelší výjezd sezony do 260 kilometrů vzdáleného Pelhřimova. Bobři nastoupili opět bez nemocného Sochorka, kterého zastoupil Pavlas. Po katastrofálním začátku, kdy už po dvou minutách vedli domácí 2:0, se dokázali zvednout a zápas zcela otočit. Útočníci Šebesta s Dvořákem opět nechyběli u branek hostů a jako jediný tak zatím bodovali ve všech čtyřech zápasech.

První branku kariéry ve druhé lize si v 53. minutě připsal David Varga. Dal si tak s mírným zpoždění dárek ke dvacátým narozeninám, které oslavil před dvěma týdny. „Jsme moc rádi, že zápas nakonec dopadl takhle. Začátek nám vůbec nevyšel, vstoupili jsme do něj nekoncentrovaní. Trošičku to bylo i tím, že jsme přijeli mírně později a nestihli jsme se dobře rozcvičit.

Když jsme ve druhé minutě prohrávali 0:2, prožili jsme si klinickou smrt,“ pousmál se kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák. Jeho týmu se však podařilo brzy snížit, což bylo podle trenéra klíčové. „Hned v osmé minutě jsme dali kontaktní gól, to bylo moc důležití. Od druhé třetiny jsme už byli lepším celkem, v závěru už domácím docházely síly,“ doplnil spokojený trenér Bobrů. V dalším kole přivítají hokejisté Valašského Meziříčí v sobotu od 17 hodin Šternberk.