Poprvé v historii amatérského hokeje ve Valašském Meziříčí inkasoval vítězný tým od sponzora soutěže finanční prémii, a sice devět tisíc korun. V dalších dvou soutěžích – AHL 2 a AHL 3 – se ještě hraje o konečná umístění a mistři budu známi v nejbližších dnech.

Do finále nejvyšší soutěže AHL 1 se probojovaly dva nejlepší týmy po základní části, první Karlovice a druhé Retofy. V sérii hrané na dvě vítězství se hrálo na maximální počet třech zápasů.

V prvním duelu se prosadily Velké Karlovice 4:1, když všechny čtyři góly vítězů dal, v play-off v excelentní formě hrající, útočník Tomáš Burda.

Také ve druhém duelu byly Karlovice aktivnější a soupeře výrazně přestřílely, jenže tým Retofy ukázal své kvality a z minima šancí dal dvě branky a po vítězství 2:0 srovnal stav série na 1:1.

V rozhodujícím třetím utkání vedly Retofy 1:0, ale ve druhé polovině utkání Karlovice stav otočily a po vítězství 4:1 bylo o mistru rozhodnuto. „Bylo to strašně těžké utkání. Na konci dlouhé sezony šlo o všechno v jediném zápase a my navíc dlouho prohrávali 0:1," líčil rozhodující duel finálové série kapitán Velkých Karlovic Josef Mikula.

Jeho tým se dokázal z těžké situace dostat a zápas otočil ze stavu 0:1 až na 4:1. „Velmi důležité byly dva naše góly ke konci druhé části, kterými jsme otočili z 0:1 na 2:1," vypíchl Mikula klíčový moment finále.

Po závěrečném hvizdu tak mohli hokejisté Velkých Karlovic slavit třetí titul v historii klubu. Po letech 2009 a 2011 bude zlatým písmem v kronice HC Velké Karlovic zapsaný i rok 2014.

„Jsme moc rádi, že jsme to dotáhli až do konce. Loni jsme také vyhráli základní část a vyhučeli jsme hned v prvním kole play off. Ale i takový bývá sport. O to více jsme si užívali letošní play off a jsme rádi, že to pro nás dopadlo takhle sladce. Na rozhodující finále se bylo podívat hodně našich fanoušků, i proto jsme moc rádi, že jsme to dotáhli až do konce. Oslava ve Velkých Karlovicích proběhla hned po vítězném zápase a bylo to velké," dodal spokojeně kapitán Josef Mikula.

Kromě souboje o zlato se v AHL 1 hraje také o další umístění. V boji o třetí místo se zatím hrál pouze jeden zápas, v kterém Kunovice přehrály Podlesí. V souboji o 5. – 8. místo rozhodovaly zatím v prvním klání nájezdy mezi Bystřičkou a Piškoty A. Na osmém místě skončil loňský mistr ASK RGV, který ve dvou zápasech o umístění podlehl Ratiboři.

V soutěžích AHL 2 a AHL 3 jsou zatím kompletně sehrány semifinálové boje. Mezi čtyři nejlepší celky ve druhé lize postoupil po nájezdech Rakov, Hošťálková, Drahotuše a LH Sports. Největším překvapením bylo vyřazení Juřinky na úkor Drahotuší. Juřinka tak stejně jako loni pozici jednoho z hlavních favoritů nezvládla a končí předčasně.

Ve třetí lize se dostali mezi nejlepší čtyři Schott, Hranice, Zděchov a Saláti. Zděchov rozdrtil Žabáky 10:3, přičemž plnou polovinu branek vstřelil Ondřej Koňařík.

Výsledky:

AHL 1

Play off – finále:

Velké Karlovice – Retofy 4:2, 0:2, 4:1. Konečný stav série 2:1

o 3. místo: Kunovice – Podlesí 5:3. Průběžný stav série 1:0

o 5. – 6. místo: Bystřička – Piškoti 5:6 s. n. Průběžný stav série 0:1;

o 7. – 8. místo: RGV – Ratiboř 1:4, 1:5. Konečný stav série 0:2.

Prozatímní známé pořadí: 1. Velké Karlovice, 2. Retofy, 7. Ratiboř, 8. RGV, 9. Jablůnka, 10. Bears.

AHL 2

Play off – čtvrtfinále:

Rakov – Kelč 5:4 s. n.; Hošťálková – Kačeři 7:1; Juřinka – Drahotuše 2:4; LH Sports – Reichovy Domy 3:2

AHL 3

Play off – čtvrtfinále:

Schott – Roosters 6:1; Hranice – Oznice 2:0; Zděchov – Žabáci 10:3; Piškoti B – Saláti 2:3

MARTIN NĚMEC, MAREK HAVRAN