close zoom_in

Zprávu o trestním stíhání potvrdil včera asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba. „Okresní ředitelství ve Vsetíně se skutečně touto záležitostí zabývá. Vzhledem k tomu, že věc je v šetření, nemohu podat další informace,“ sdělil Zgarba.

Členové představenstva Vsetínské hokejové většinou nechtěli o záležitosti mluvit. „Vůbec se nemíním o vsetínském hokeji bavit, nemám k tomu momentálně co říci,“ prohlásil včera člen představenstva Petr Říha, který vlastní dvanáct procent akcií klubu.

Šéf klubu Oldřich Štefl dokonce po celý den nezvedal telefony. Další z členů představenstva a zástupce majoritního vlastníka Města Vsetín místostarosta Lubomír Gajdůšek telefonicky potvrdil to, co prosazoval na valné hromadě akcionářů i jednáních představenstva už před časem.

„Mám na to stále stejný názor. Konkurz by byl nejlepším řešením. Když někdo najde lepší možnost a většina to schválí, samozřejmě budu rozhodnutí akceptovat,“ uvedl. Navzdory trestnímu stíhání totiž přišla valná hromada s návrhem, aby představenstvo sestavilo revitalizační program.

A to i přesto, že dozorčí rada majoritního vlastníka konkurz před čtrnácti dny doporučila. „Konkurz je skutečně jediné možné řešení. Výše dluhu se pohybuje přes patnáct milionů. Revitalizace proto nepřipadá v úvahu,“ řekl předseda dozorčí rady Jiří Haas a dodal:

„Pokud valná hromada nepřistoupila na náš návrh, bere veškerou zodpovědnost na sebe.“ Majoritním vlastníkem Vsetínské hokejové je se svými 81 procenty Město Vsetín, 12 procent Petr Říha, 4 procenta Roman Čechmánek, 2 procenta KVS Vsetín a jedno procento občanské sdružení HC Vsetín.

close zoom_in

Také si přečtěte:

Hokejový klub neví, co ho čeká

Dorost Vsetína ztratil venkovní kouzlo