Zanedlouho by však podle všeho mělo padnout definitivní rozhodnutí, jakou cestou se bývalý šestinásobný mistr po červnovém vyloučení z extraligy vydá.

Z několika variant se v posledních dnech nahlas hovoří již jen o dvou: o revitalizaci nebo o vypsání konkurzu. Podle posledních informací je reálnější možností ta, že představenstvo klubu, který přišel vyloučením z nejvyšší soutěže nejen o hráče, ale i o licenci v hodnotě pětadvaceti milionů korun, podá návrh na svůj konkurz.

„V takovém případě by byl určen správce konkurzní podstaty, který by vykonával roli statutárního orgánu,“ vysvětlil Lubomír Gajdušek, místostarosta města, které je majoritním vlastníkem klubu a také člen představenstva.

Pokud by se tak stalo, a Vsetínská hokejová a.s. by na sebe chtěla vyhlásit konkurz, v několika příštích dnech by musela pro soud shromáždit potřebné podklady.

Ani v případě, že by konkurz klub na sebe vyhlásil, však nekončí soudní pře klubu s Českým svazem ledního hokeje o vyloučení z extraligy.

„Po dobu, co soud bude probíhat, by totiž valašský klub zastupoval právě správce konkurzní podstaty, který by se stal statutárním orgánem klubu místo představenstva,“ nechal se slyšet Gajdušek.

O definitivním ortelu nad budoucností klubu mohlo rozhodnout již včerejší zasedání představenstva. Do uzávěrky dnešního vydání však žádný výstup nebyl znám.

Také si přečtěte:

Štefl čelí výzvám k odchodu

Ve Vsetíně chtějí svrhnout Štefla