Od výměny na trenérském postu, během které po devátém kole odešel Jan Klacl a tým převzala dvojice Roman Sedlák - Jan Dědek, tak Bobři mají bilanci třech výher a jedné remízy.

Po delší odmlce se vrátil do sestavy útočník Jakub Ašer, vůbec poprvé v sezoně se objevil v dresu Bobrů útočník Radovan Glas, který má vyřízeny střídavé starty z prvoligové Sarezy Ostrava. Premiéru si odbyl také slovenský obránce Doskočil.

Na ledě Orlové, která se pohybuje v podobných patrech tabulky, Valaši neměli lehký začátek. „Úvod nám moc nevyšel. Šli jsme hned v úvodu v rozmezí pěti minut dvakrát do oslabení čtyř proti pěti. Rozjezd do utkání jsme tak měli pomalejší,“ uvedl trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Po úvodní třetině museli hosté dohánět náskok domácích, kteří vedli od sedmé minuty brankou Stránského. Díky zlepšenému výkonu se jim to povedlo a protáhli tak sérii zápasů bez prohry na čtyři.

„Od druhé třetiny jsme se zvedli a domácí mužstvo jsme přehrávali. Pomohlo nám, že jsme zase přežili několik oslabení a dali v důležitých momentech branky,“ pochvaloval si Sedlák. Prodloužit sérii bez porážky budou moci Bobři zítra v podvečer, kdy od 18 hodin přivítají v rámci 14. kola Nový Jičín.

Druhému regionálnímu zástupci v soutěži se nepovedlo zvítězit. Kroměříž prohrála na domácím ledě s Blanskem 2:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil vteřinu před koncem Štěpán Hrůza.

„Blansko nastřílelo v minulém kole vedoucímu Přerovu osm branek, takže jsme měli ze soupeře oprávněný respekt. Na zápas jsme se ale dobře připravili a snažili jsme se o útočný hokej stejně jako hosté. Škoda, že jsme některé další šance v první třetině neproměnili, posteskl si kroměřížský kouč Viktor Hlobil, jenž byl nakonec s bodem spokojený.

„K výbornému utkání přispěl i rozhodčí, který vylučoval jen za fauly, a tak to má být,“ pochválil sudího Krenželoka. Zítra hraje Kroměříž v Uničově.