Vedením týmu byli pověřeni Roman Sedlák a dosavadní asistent Jan Dědek. Jan Klacl, bývalý obránce a poté trenér například Olomouce či Šumperka, doplatil na velmi špatný vstup Bobrů do sezony. Z prvních devíti kol totiž Valaši nasbírali pouhých šest bodů a byli v tabulce poslední.

„Již nějakou dobu jsme probírali, kde by mohla být chyba. Udělali jsme i hráčské výměny a změny v sestavě. Nakonec jsme se s koučem Klaclem dohodli na ukončení spolupráce,“ informoval o změně na trenérském postu manažer klubu Petr Kovář.

„Týmu se pořád nedařilo a byl v tabulce moc vzadu. Mužstvo potřebovalo nový impulz, nějaká změna prostě musela přijít,“ pokračoval Kovář. Devětačtyřicetiletý Jan Klacl přišel k týmu Bobrů v uplynulé sezoně koncem listopadu a odkoučoval pětadvacet z celkových čtyřiačtyřiceti utkání. Vytáhl mužstvo ze dna tabulky až téměř do play off.

Až do posledního kola drželi Valaši naději na postup do osmičky, která jim ale nakonec jen o vlásek unikla. U kormidla tak nyní dostali důvěru Roman Sedlák, jenž letos ještě několikrát nastoupil v dresu Bobrů, a dosavadní asistent Jan Dědek. „Není to žádná provizorní varianta. Žádného jiného trenéra zatím nehledáme. Necháme tomu volný průběh a uvidíme, jak se situace vyvine,“ podotkl manažer Bobrů k nově složené dvojici na střídačce.

Tandemu Sedlák-Dědek se premiérový zápas na střídačce Meziříčí povedl. V nedělním 10. kole Bobři vyhráli na ledě Šternberka (5:3) a odpoutali se tak ode dna tabulky. „Kluci hráli opravdu dobře. Byli lepším týmem, bojovali o každý puk a konečně dali branky. Věřím, že to tak bude pokračovat i nadále,“ přeje si Kovář.

Premiéru před svými fanoušky si nová trenérská dvojice Roman Sedlák - Jan Dědek odbude v sobotu, kdy od 18 hodin Bobři přivítají suverénně vedoucí celek tabulkyHCZubr Přerov.