„Okamžitě podáváme žalobu proti rozhodnutí APK a potažmo arbitrážní komisi hokejového svazu o vyřazení Vsetína z extraligy,“ prohlásil Lubomír Gajdušek, vsetínský místostarosta a člen představenstva Vsetínské hokejové a.s. Zároveň dodal, že Vsetín podá žádost o předběžné opatření. „V jeho důsledku by se mohl do doby vyřešení případu pozastavit start extraligy,“ vysvětlil místostarosta Vsetína.

Šance na úspěch ve sporu, který se má rozhořet, není podle funkcionářů malá. „Když jsem četl právní rozbor celé situace, byl jsem překvapen, že APK postupovala tak, jak postupovala. Je tam celá řada věcí, které jsou v rozporu s jejich vlastními stanovami,“ podivil se vsetínský radní Jiří Haas na včerejší večerní tiskové konferenci.

Vedení vsetínského hokeje je přesvědčeno, že Český svaz ledního hokeje (ČSLH) porušuje závazné předpisy. „Kdyby svaz postupoval v souladu se soutěžním a disciplinárním řádem, tak bychom podle článku 407 byli jako vyřazené družstvo automaticky posuzováni za sestupující do nejbližší nižší soutěže,“ je přesvědčen Lubomír Gajdušek.

Zástupci vsetínského hokeje budou tedy tvrdě vyžadovat, aby se svaz striktně držel tohoto předpisu. „V opačném případě se i zde budeme bránit soudní cestou,“ potvrdil předseda představenstva Vsetínské hokejové Oldřich Štefl. Vedení klubu je z výsledků jednání nejvyšších hokejových orgánů rozladěno.

Veškerá rozhodnutí byla podle něj učiněna bez opory v závazných dokumentech, a tudíž je považuje za účelová. „Cítíme se být poškozeni,“ dodal Petr Říha, člen představenstva společnosti. Konec extraligového hokeje vyvolal bouři také mezi fanoušky. „Opět rozhodli o nás bez nás. Vsetín byl Pražákům vždy trnem v oku,“ poznamenal dlouhodobý fanda Petr Filgas.