Přestože podle některých médií mělo být definitivně rozhodnuto o osudu valašského klubu už ve středu, nestalo se tak nakonec ani včera. Arbitrážní komise českého hokejového svazu složená ze tří nezávislých právníků, ke které se Vsetín po vyloučení z nejvyšší soutěže obrátil s odvoláním, totiž stále nevydala definitivní rozhodnutí.

Valaši tak včera odehráli další ze zápasů letního Tipsport Cupu na ledě Zlína, a stále ani netuší, jaká bude jejich budoucnost. „Je to pořád stejné, nic nového jsme se zatím nedozvěděli. Stále čekáme,“ krčil rameny kouč Vsetína Rostislav Vlach. „Co víme, tak se mělo údajně rozhodnout už ve středu, potom prý ve čtvrtek. Ale zas a znova nevíme nic,“ kroutil hlavou Vlach.

O mnoho chytřejší nebyl ani předseda představenstva klubu Oldřich Štefl. „Nic nevíme, čekáme na rozhodnutí komise. Zatím jsem s panem Balašem ani nikým jiným z komise nemluvil,“ hlásil včera v podvečer Štefl.

Arbitráž, která nashromáždila podklady obou stran, zasedla k finálnímu rozhodnutí už sama bez obou účastníků řízení. „Poté, co bude vydáno definitivní rozhodnutí, měla by komise kontaktovat a vyrozumět našeho právního zástupce. Doteď tak ale neučinila,“ poznamenal Štefl.