K další fázi přípravy přitom nastoupil po třítýdenní dovolené už v pondělí. Ledová plocha však kvůli velkým vedrům ještě nebyla připravena, a tak svěřenci trenérů Vlacha a Neliby v pondělí a v úterý ještě hráli fotbálek a posilovali.

První trénink na ledě se uskutečnil včera dopoledne jen pár desítek hodin poté, co arbitrážní komise rozhodla, že se bude zabývat odvoláním Vsetína proti verdiktu Asociace profesionálních klubů, která na valné hromadě počátkem června vyřadila Vsetín kvůli nesplnění licenčních podmínek z extraligy. Arbitrážní řízení musí proběhnout nejpozději do šestnácti dnů, hokejisté Vsetína tak budou v příštích dnech trénovat v obavách o svou budoucnost.

„Nejhorší je právě ta nejistota. Čas se neúprosně krátí a stále nikdo neví, co vlastně bude,“ uvedl kouč týmu Rostislav Vlach, jenž ví, že v případě, že by Vsetín nakonec přeci jen hrál v nejvyšší soutěži, musel by výrazně posílit.

„Pokud bychom měli hrát extraligu, sestavu samozřejmě potřebujeme doplnit na všech postech. Hráčský trh je už teď samozřejmě poněkud přebraný. Ale pořád by byla šance získat třeba hráče, kteří se neprosadí do základních sestav v jiných klubech,“ přemítal kouč Vlach.