Na stadionu Na Lapači není ani první nebo druhá liga. Klub Vsetínská hokejová a. s. přišel vyloučením z nejvyšší soutěže prakticky o všechno. O hráče i o extraligovou licenci. Ani přesto se ale nevzdává naděje, že by se mohla některá z vyšších soutěží do města vrátit. Zdá se ale, že jedinou zbylou možností je odkoupení licence od jiného klubu.

Výrazně většinovým vlastníkem hokejového klubu je město Vsetín, které má 81 procent balíku. Od začátku celé kauzy bojovalo a stále bojuje všemi možnými způsoby o zjednání nápravy. V posledních měsících a týdnech se domáhá radnice svých práv soudní cestou. „Jako majoritní vlastník nadále budeme bojovat všemi možnými způsoby.

O tom, zda byly nebo nebyly porušeny zákony, rozhodne soud,“ nechal se slyšet místostarosta města Lubomír Gajdušek, jenž je také členem představenstva hokejového klubu. Právě u soudu se chce majoritní vlastník domáhat spravedlnosti. „U příslušného soudu je podáno odvolání proti zamítnutí návrhu na předběžné opatření, které by pozastavilo rozběhnutou extraligu.

Dále je podána ze strany města také žaloba proti rozhodnutí APKo vyloučení klubu z extraligy, potažmo následné potvrzení vyloučení arbitrážní komisí,“ přiblížila mluvčí města Eva Stejskalová konkrétní právní kroky radnice.