Hokejový klub Vsetínská hokejová a.s. přišel vyloučením z extraligy prakticky o všechno. O hráče i o licenci v hodnotě 25 milionů korun. Na stadionu Na Lapači se nehraje ani první nebo druhá liga. V termínech mužských soutěží zimák zeje prázdnotou. Taková je krutá realita, kterou už více než měsíc prožívá Vsetín.

Nejvíce škodní jsou na případu, který hýbal českým hokejem celé léto, akcionáři Vsetínské hokejové a.s. Deník zjišťoval, jak se jednotliví akcionáři k neutěšené situaci staví a co vlastně očekávají od dnů příštích. Výrazně většinovým vlastníkem klubu je město Vsetín, které má 81 procent balíku, a domáhá se svých práv soudní cestou.

Dlouhodobý významný partner vsetínského hokeje a držitel dvanácti procent akcií klubu Petr Říha by se mohl cítit kvůli poklesu hodnoty akcií pořádně ukřivděn a ošizen. Ale není tomu tak. „Jestli jsem smutný a zklamaný nebo ne, to není na pořadu dne. Stejně to nic nevyřeší. Dívám se na to reálně. V podnikání se i takové věci občas stávají. Člověk to musí brát jako realitu, život jde dál. Musím se s tím nějak srovnat,“ přemítá Říha.

Zklamaný průběhem kauzy i jejím vyústěním je i další akcionář - hokejový brankář Roman Čechmánek. I on je ale s realitou vyrovnaný a smířený. „Hokej v mém případě akcií ve vsetínském klubu nebyl a není o obchodu nebo nějakém zbohatnutí,“ tvrdí Čechmánek.