„Začalo se minulý týden, v červenci by to už mělo být hotové. Žádná omezení během přípravy na ledě tak pro hráče nebudou,“ sdělil sportovní manažer klubu Radim Tesařík.

Valachům při návratu do nejvyšší soutěže odpadl další velký balvan, právě zastaralé mantinely byly hlavním důvodem, proč na Lapači nemohli odehrát dubnovou baráž s Kladnem. Azyl jim poskytla brněnská Kometa, na obou „domácích zápasech“ bylo vyprodáno. Svěřenci Jiřího Weintritta padli s Kladnem 0:4 na zápasy.

Maxim Žukov ve Vsetíně s velkou pravděpodobností pokračovat nebude. Ilustrační foto.
Žukov (asi) končí, patrně i Lotyši. Tesařík mluví o kádru Vsetína

S instalací nových mantinelů se počítalo při rozpočtu města Vsetína na rok 2024. Projektová dokumentace a dodávka pružných mantinelů a ochranných plexiskel měla vyjít na sedm milionů korun.

„To je jedna z podmínek, aby hokejisté v případě postupu do extraligy mohli nejvyšší soutěž ve Vsetíně hrát,“ vysvětlil Čunek.

Budova městského úřadu ve Vsetíně
Rozpočet Vsetína pro rok 2024 počítá se schodkem 273 milionů korun

Legendární stadion má ještě další nedostatky, konkrétně jde o místa na sezení a poté sky boxy pro hosty. Vítěz Chance ligy by si však s tím měl v případě potřeby hravě poradit.

Hokejovému Vsetínu tak stačí „jen“ uspět sportovní cestou, tedy znovu dobýt první ligu. A poté konečně odehrát baráž na domácím Lapači!