V semifinále se utkají žlutozelení se Šumperkem. Druhý regionální zástupce Valašské Meziříčí změří síly s Orlovou. První zápasy sérií hraných na tři vítězná utkání jsou na programu v pondělí večer.

HODONÍN – VSETÍN 4:5sn (1:1, 1:1, 2:2)

Konečný stav série: 1:2

Rozhodující partie čtvrtfinále přinesla nevídané hokejové drama v elektrizující atmosféře. Valaši prohrávali ve třetí třetině už o dvě branky (2:4), ale nevzdali se a dokázali trefami Hrni a Podešvy srovnat a poslat utkání od prodloužení. Když ani desetiminutové nastavení nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich vsítil rozhodující branku vsetínský Erik Hrňa. Valaši tak dokázali otočit celou sérii ve svůj prospěch a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy soutěže. „Jsou to nádherné pocity. Určitě jsme byli šťastnějším týmem. Prohrávali jsme o dvě branky, mužstvo to ale nevzdalo a bojovalo až do konce,“ zářil radostí hostující kouč Viktor Hlobil.

Vsetín se tak po heroickém obratu ve druhém zápase série (otočili z 1:3 na 7:3) a penaltovém dramatu ve třetím dílu probojoval ve své návratové sezoně do seniorského hokeje mezi poslední čtyři týmy. „Jdeme zápas od zápasu a vyřazovací boje si užíváme. Série se lámala u nás ve druhém utkání ve třetí třetině, kdy jsme v ní dali šest gólů. Do Hodonína jsme jeli s vědomím, že tady nemáme co ztratit a že právě domácí budou pod tlakem. Jsme šťastní, že jsme postoupili,“ dodal spokojený kouč Hlobil.

Branky a nahrávky: 1. Jurásek (Kýhos, Březina), 31. Jurásek, 43. Matušek (Obdržálek), 48. Rapant (Pokorný, Barták) – 20. Knebl (Klabačka), 30. Hrňa (Zavrtálek), 51. Hrňa, 53. Podešva, rozhodující samostatný nájezd Hrňa. Rozhodčí: Kubičík. Diváci: 2640. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Vsetín: Plšek – Matula, Šimek, Černý, Zavrtálek, Rajnoha, Haschka – Hrňa, Štraub, Mikeš – Knebl, M. Podešva, Ašer – Jurík Gergela, Klabačka.

Další výsledek: Orlová – Opava 4:3 (konečný stav série 2:1). Semifinálové dvojice: Šumperk – Vsetín, Valašské Meziříčí – Orlová.