„Říkal jsem si, že nadešel vhodný čas pro novou výzvu. Zkusit jít hrát do zahraničí. Cítil jsem, že potřebuji změnu a chtěl jsem ve své kariéře udělat krok vpřed. Vsetín je jedním z nejlepších týmů v lize a nabízí mi skvělé prostředí pro osobní rozvoj. Slyšel jsem, že Vsetín má skvělé fanoušky. Těším se, až si před nimi budu moct zahrát,“ popsal Lipiäinen své první dojmy po podpisu.

Zkušený brankář strávil celou dosavadní kariéru v Mestisu, tedy druhé nejvyšší finské soutěži. Celkově odchytal 240 zápasů, z toho 197 utkání v základní části, ve které měl úspěšnost zásahů 90,8 % zasahů. Ve 43 duelech play-off poté disponoval úspěšností 91,1 %.

Pavel Klhůfek.
Vsetín tvoří silnou kostru: Zůstává Klhůfek i Jenáček, kádr má 16 jmen

Jako odchovanec klubu Saipa před sezonou 2016/2017 odešel do týmu Ketterä, se kterým v letech 2021 a 2022 vyhrál Mestis. Před dvěma lety byl vyhlášen nejlepším gólmanem play-off, v posledním ročníku ve vyřazovacích bojích vychytal pět nul.

„Klub nadále jedná také o spolupráci s Maximem Žukovem, Zda se Santeri Lipiäinen bude o post jedničky ucházet společně s Maximem Žukovem tak zatím není jasné,“ dodali Valaši.