Jeden z nejhorších útoků spáchalo Rusko v pondělí, když raketami zaútočilo mimo jiné na nemocnici v Ochmatdyt, největší dětskou nemocnici na Ukrajině. V oblasti Kyjeva a Dněpropetrovské oblasti přišly na začátku týdne o život tři desítky lidí a 150 jich je zraněných.

Poslední události nenechaly chladným Tomáše Vošvrdu, 34letého gólmana, jenž naposledy chytal v maďarském klubu DVTK Jegesmedvék. Na mušku si vzal sportovce, kteří v bohaté KHL vydělávají nemalé peníze.

„Chtěl bych pozdravit všechny hokejisty, kteří jdou hrát jenom hokej. Chtěl bych pozdravit všechny podporovatele určitých politiků. Chtěl bych pozdravit všechny členy Brat za brata. Prorážíte dno každým dnem. Ale ať jste šťastní, třeba dostanete i občanství a můžete se tam odstěhovat a žít spokojený život tam, kde je to tak úžasné,“ nebral si servítky ostravský rodák.

Tomáš Vošvrda působil ve Vsetíně v závěrečné části sezony 2022/2023. Za Valachy odchytal 12 zápasů, naskočil i do finálové série se Zlínem.

I během této krátké anabáze na sebe stačil upozornit. V prvním finále proti Beranům se po střetu Sedláčka s Říhou zajel zastat svého spoluhráče. Po zápase navíc na sociálních sítích čelil výhružkám.

Vošvrda v minulé sezoně působil v klubu DVTK Jegesmedvék. Zároveň působí jako hráčský agent.