„Maxim je nyní naším kmenovým hráčem, vrací se tedy "domů." Respektoval naše podmínky, což vnímám velmi pozitivně. Do další sezony tak budeme vstupovat s velmi silnou brankářskou dvojicí,“ libuje si jednatel klubu z Vysočiny Bedřich Ščerban.

Žukov přišel do Česka v roce 2021, v dresu Jihlavy v necelé první sezoně odchytal 24 zápasů, skvělými výkony pomohl Dukle do finále první ligy. O rok později dokonce dobyl s týmem celou soutěž.

Před ročníkem 2022/2023 se 24letý gólman vydal na Vsetín, kterému pomohl ke stejným metám, tedy finále a později trofeji Chance ligy.

Třetí sezonu na Valašsku nepřidá, s klubem se nedohodl na podmínkách.

Atmosféra na Lapači během prvního finále Chance ligy. | Video: Deník/Radek Štohl

„Měli jsme vytipovaného jednoho brankáře (Santeri Lipiäinen). Říkali jsme si, že podepíšeme Santeriho a budeme jednat s Maxem. Ten neslyšel na finanční nabídku smlouvy, kterou jsme mu předložili. Za nás byla naprosto férová a adekvátní. Bylo mu řečeno, v jaké roli by měl působit,“ přiblížil v nedávném podcastu pro klubové stránky asistent trenéra Luboš Rob.

„Jednání se táhla, zvažoval jiné nabídky. My jsme řekli, že nemůžeme čekat dál, museli jsme to přerušit. Max dobu prováhal,“ dodal Rob.