Valaši se celou sezonu potýkají s velkou marodkou. Když už to vypadalo, že všichni by mohli být v pořádku, přišly velké rány. Během krátké doby ztratili několik důležitých jmen kádru.

„Zranili se nám velmi dobří a klíčoví hráči Hořanský, Jandus, Berzinš, ale i Kubiš. Od této chvíle jsme na trhu začali být velmi aktivní,“ přiblížil Weintritt.

Hořanský, Jandus i Berzinš by měli být mimo do konce letošní sezony, na hostování ve Frýdku-Místku se brzy zranil Kubiš, který tento ročník dohraje v rodné Náměšti nad Oslavou. Klub si ho však v případě potřeby může stáhnout.

Tomáš Jandus možná bude chybět až do konce sezony.
Špatné zprávy pro Vsetín: Berzinš a Jandus možná už nenaskočí! Hledá se posila

Vedení Vsetína se k celé situaci muselo postavit čelem.

„Jsou jen dvě roviny: zaprvé trejd – hráč za hráče, což pro nás nebylo výhodné, neměli jsme ani základní počet útočníků,“ zmínil zkušený kouč velké úskalí týmu.

„Potřebovali jsme to řešit jednostranným příchodem. Povedlo se nám přivést Zabusovse, Machalu, Matějčka a gólmana Portera. Byla na to vyloženo spousta energie. V rámci možného jsem spokojený,“ chválí výběr nových akvizic.

Patriks Zabusovs.
Vsetín posílí bývalý útočník Beranů! Kubiš dohraje sezonu v Náměšti

Porter si o víkendu odbyl domácí premiéru na Lapači, za mančaft chytal podruhé. Vůbec premiérový zápas v týmu absolvovali Matějček se Zabusovsem. Rychle se zapracoval Machala, jenž má v šesti zápasech šest bodů.

„Kluky známe, budou se zlepšovat. Byli řádně vyskautovaní,“ zdůrazňuje šéf vsetínské střídačky.

„Matějčka známe delší dobu, Zabusovs hrál extraligu ve Zlíně. Mají zdravý charakter, chtějí tady být. Po velkém úsilí se je podařilo přivést,“ těší Weintritta.

Hokejový Vsetín.
Vsetín v derby porazil Přerov, trefil se i Teper

Vsetín při přestupech patřil vůbec k těm nejaktivnějším, většině konkurentů v Chance lize se takový počet hráčů přivést nepodařilo.

„Pracovní skupina na tom dělala denně – před tréninkem, po tréninku. Ať už Radim Tesařík, Luboš Rob starší, celá tato skupina lidí. I ve spolupráci s Mírou Barusem a dalšími. Byla to každodenní mravenčí práce. Kontaktovali jsme kolem dvaceti hráčů. V tomto období jsou kluci pod smlouvou, přivést někoho v tuto chvíli je velmi těžké,“ dodal Jiří Weintritt.

Hokejisté Vsetína v tomto týdnu mají od zápasového kolotoče volno, od úterý se znovu vrhnou do tréninkového procesu.

Do konce základní části jim zbývá odehrát pouhých sedm zápasů, ten první mají na programu příští pondělí venku proti Pardubicím B.