VAL. MEZIŘÍČÍ – PORUBA 4:5 P. P. (0:1,2:0,2:3)

Utkání, které bylo soubojem dvou bývalých hráčských ikon Vsetína z dob zlaté mistrovské éry a nyní trenérů, domácího Romana Čechmánka a hostujícího Tomáše Sršně, začalo s třicetiminutovým zpožděním.

„Čároví rozhodčí měli na cestě havárii. Nakonec k utkání dojeli, což byla škoda. Říkám to opět roztrpčený z jejich výkonu ve spolupráci s hlavním rozhodčím Vaňkem, který opět potvrdil svoji kvalitu a byl to jeho další zápas, kdy nás poškodil," stěžoval si na výkon trojice rozhodčích hrající sportovní manažer Valašského Meziříčí Petr Dvořák.

Poruba se v první třetině prezentovala nebezpečnými brejky, jednu branku dala, jednou zachránila Plška tyč. 25 sekund druhé třetiny stačilo domácímu Dvořákovi, aby bleskově srovnal. I když nebyli Bobři ve druhé třetině střelecky aktivnějším celkem, měli více brankových příležitostí, které zahazovali.

Nakonec dokázali dorážkou Studeného otočit vývojem skóre. Začátek třetí části hry byl pro domácí šokem. Během tří minut dvakrát inkasovali a museli dotahovat. Naštěstí to trvalo necelé dvě minuty, kdy přišel s odpovědí Kývala.

Až do 57. minuty drželi Bobři po brance Martiníka těsné vedení a měli na dosah skalp favorita. Hosté však střelcem Piechou využili nabídnutou přesilovou hru. Druhý bod v prodloužení nakonec brala Poruba, když se z dorážky prosadil Kaluža.

„Od druhé třetiny jsme hráli velmi dobře a bod je pro nás z dnešního zápasu málo. Velká škoda bylo nevyužití přesilové hry, kterou jsme měli rozpůlenou pro konec zápasu a začátek prodloužení. Branku jsme nedali, naopak po špatném střídání jsme rozhodující inkasovali," komentoval po utkání pouhý zisk bodu Petr Dvořák.

Branky a asistence: 21. Dvořák (Nedbálek), 38. Studený (Hladiš), 45. Kývala (Studený), 48. Martiník (Fojtík) – 13. Kuťák (Seidler), 42. Sztefek (Slováček, Slavík), 43. Tichý (Piecha), 57. Piecha (Tichý).

Val. Meziříčí: Plšek – Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený. Trenér Čechmánek.

Další zápasy: Šumperk – Technika Brno 5:4, Opava – Hodonín 3:2, Kopřivnice – Nový Jičín 9:2.

1. Vsetín 27 23 2 1 1 131:56 74
2. Poruba 28 14 5 4 5 125:86 56
3. Šumperk 27 10 5 3 9 103:97 43
4. Hodonín 27 11 3 2 11 103:98 41
5. Opava 28 11 0 4 13 77:93 37
6. Nový Jičín 27 11 0 3 13 86:94 36
7. Kopřivnice 28 9 2 3 14 107:123 34
8. Val. Meziříčí 28 9 2 2 15 78:100 33