„Letos jsem už ale dal dva góly!“ pousmál se 28letý útočník v živém vysílání pro hokej.cz, který ho vyzpovídal po zvolení nejlepšího hráče měsíce února.

Rob stejně jako loni, tak i letos v základní části nastřílel 19 gólů. Na rozdíl od minulého ročníku však měl o sedm asistencí navíc. Skvělou pohodu se mu zatím podařilo přenést i do současného play-off, ve čtyřech zápasech zapsal dvě branky a dvě asistence.

Jan Tomajko
Bývalý legendární útočník Tomajko na Lapači vhodí slavnostní buly

„Samozřejmě bych chtěl dávat góly každý zápas. Loni jsem vstřelil jen jeden, což mě štvalo. Vždy se ale připravuji stejně. Nakonec však nezáleží na tom, kdo branky dá, dvakrát v řadě jsme byli ve finále,“ připomněl neúspěšné série s Duklou Jihlava, respektive zlínskými Berany.

Vsetín by znovu rád došel co nejdále. První úspěch má za sebou, ve čtvrtfinále se mu podařilo vyřadit Přerov, nad úspěšným týmem z předkola zvítězil 3:1 na zápasy.

„Žádná série není jednoduchá. Přerov to po prvním zápase hrál jednoduše, těžko se pak proti němu prosazovalo. Vyhráli jsme však i druhý zápas, což bylo klíčové. Třetí utkání se nám úplně nepovedlo, naštěstí jsme čtvrtfinále zvládli,“ oddechl si bývalý útočník Plzně po těžkých bitvách.

Během čtvrtfinále však Valaši nemuseli soupeřit jen se Zubry. Jak už po prvních dvou domácích zápasech prozradil asistent trenéra domácích Luboš Rob starší, kabinou se v daném období prohnaly střevní potíže.

Miroslav Holec.
Jihlava? Jsou to bojovníci, válečníci, ví dobře Holec

„Celá naše lajna dva tři dny předtím ležela v posteli, do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli budeme hrát. Pak odpadali další kluci, naštěstí však vždy chyběli jen dva nebo tři z nás,“ popsal Rob mladší peripetie, které do hry na úvodní dva zápasy nepustily Pavla Klhůfka.

Vsetínští hokejisté si počtvrté v řadě zahrají ve vyřazovacích bojích s Duklou Jihlavou. Jedna z opor mužstev u toho bude potřetí, podruhé přímo v semifinále.

„Abych řekl pravdu, tak mě hodně překvapilo, že vyřadila Porubu. Play-off je však jiná soutěž, stačí mít jen špatný týden,“ zmiňuje zrádnost play-off.

„Trenéři ale říkali, že si postup zasloužila. Rozhodly přesilovky, je neuvěřitelné, jakou úspěšnost měla úspěšnost. Bude to ohromně těžká série, nikdy nedala nic zadarmo,“ uvědomuje si Rob sílu nadcházejícího soupeře.

Fanoušci během nedělního zápasu Vsetína s Přerovem, 2. čtvrtfinále Chance ligy.
Hokejový Vsetín spustil předprodej na semifinále Chance ligy

Jihlava po základní části šla do předkola, ve kterém otočila sérii se Slavií. Ve čtvrtfinále překvapivě vyřadila silnou Porubu 3:1 na zápasy.

Velkým hnacím motorem Jihlavy byl doposud Tomáš Harkabus, který v sedmi zápasech vstřelil 11 gólů, na další dva přihrál. Stejný počet bodů má velezkušený Tomáš Čachotský, jenž kromě jednoho gólu zapsal 12 asistencí!

„Harkabus má neuvěřitelnou formu, série mu hodně sedla. Do četl plácl, z toho byl gól. Když Poruba byla ledě, tak už pomalu zapisovala branku. Je to vážně brutální,“ kroutí Luboš Rob mladší nevěřícně nad produktivitou 30letého útočníka, který v sezoně před play-off zapsal 10 gólů a 14 asistencí.