VSETÍN – PŘEROV 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Vsetín šel do zápase již bez obránce Šenekříka, který ukončil působení v klubu a byl v prvním třetině lepším celkem. Šance si dokázal vypracovat i v oslabení, ale Kopta ani Kucharczyk nedokázali překonat hostujícího brankáře Klimeše. Proto byli fanoušci Na Lapači nakonec v šoku, že po úvodní dvacetiminutovce svítil na ukazateli skóre stav 0:2. Přerov byl v zakončení velmi efektivní.

Domácí se zaslouženě dočkali kontaktní branky po 102 sekundách prostřední části hry, kdy se trefil Beránek. Přerov vedl v 28. minutě po laciné brance Fořta opět o dvě branky a zápas skončil pro brankáře Horčičku, kterého vystřídal Šurý. Šanci na druhé straně měla posila z Havířova Jakub Illéš, ale své premiérové branky v dresu Vsetína se nedočkal.

Sekundu před koncem trestu domácího kapitána Markoviče dal Pšurný čtvrtou branku a zápas se zdál být rozhodnut. Jenže na začátku třetí třetiny dal Vsetín z holí Kopty a Protasenji během 17 sekund dvě branky a ze zápasu bylo zase drama. Vsetín měl v poslední části hry drtivý tlak, ale hostující brankář Klimeš čaroval a vyrovnání nepřipustil. Když už byl překonán, tak nebyla domácím uznána branka pro hru vysokou holí. Branka nepadla ani při více než minutu trvající závěrečné power play.

Osmnáctiletá řidička nezvládla jízdu. Při nehodě se zranili čtyři mladí lidé

„Myslím si, že jsme odehráli jedno z našich nejlepších utkání. Kromě pasáže, kdy jsme dostali gól na 1:3 a byli jsme zmražení, nemůžeme klukům absolutně nic vytknout. Bohužel jsme dostali dva lehčí góly, ale na druhou stranu ta snaha byla enormní a šancí tam byla spousta. Zápas ovšem hrubě ovlivnil rozhodčí. Poté, co jsme se dívali na záznam, tak zákrok Davida Vítka nebyl rozhodně na 5 minut.

Ani však za stavu 1:4 jsme to nevzdali, stáhli jsme to na tři lajny a kluci opravdu bojovali jak o život, měli jsme šance a dali jsme dva rychlé góly. Nakonec jsme tu branku dali. Naše verze je taková, protože jsme to teď viděli asi stokrát, že ten gól byl regulérní. Jestli má však pan rozhodčí v oku, že to bylo centimetr nad břevnem, tak klobouk dolů, ale myslím si, že hlavně nemá absolutně cit pro hru, protože celé utkání bylo velice slabě odpískané a dvakrát nás výrazně poškodil. Samozřejmě nás to hodně štve, protože za to enormní nasazení a snahu hrát útočný hokej, jsme si minimálně ten bod zasloužili,“ řekl k utkání vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Extraligoví házenkáři Zubří (v červeném) v sobotu v rámci 12. kola v rožnovském azylu porazili Jičín 28:22.
Po dlouhé době konečně pohodový zápas, radoval se z výhry zuberský kouč

Branky a nahrávky: 22. P. Beránek (Kucharczyk, Markovič), 42. Protasenja (Teper), 43. Kopta (Markovič, Frolo) – 10. Gago (Popelka, Čáp), 14. Navrátil (Gago, Goiš), 28. Fořt (Pšurný, O. Horák), 35. Pšurný (Fořt). Rozhodčí: Fila, Zbořil – Konvička, Poruba. Diváci: 3252.

Vsetín: Horčička (28. Šurý) – Žák, Teper, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Janáček – Markovič, Kopta, Březina – Slováček, Illéš, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Vítek, Šilhavý, Karafiát. Trenéři Dopita a Jenáček.

Přerov: Klimeš – O. Horák, Chmelíř, Zbořil, Pala, Malina – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Čáp, Plášek, Pšurný – Fořt, Goiš, Popelka – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Gago – Navrátil. Trenér Přecechtěl.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Benátky nad Jizerou – České Budějovice 0:5, Prostějov – Havířov 3:2 p. p., Kadaň – Slavia Praha 3:2 p. p., Ústí nad Labem – Karlovy Vary 1:3, Třebíč – Kladno 4:3 p. p.

1. Č.Budějovice 30 18 3 2 7 90:51 62
2. Karlovy Vary 30 16 4 3 7 102:56 59
3. Kladno 30 16 3 4 7 89:69 58
4. Přerov 30 15 4 1 10 80:67 54
5. Prostějov 30 13 5 2 10 96:74 51
6. Slavia 30 16 0 3 11 77:65 51
7. Třebíč 30 12 5 2 11 76:75 48
8. Fr.-Místek 31 11 4 4 12 80:84 45