A fanoušci se rozhodně mají nač těšit. Valašský hokejový klub totiž při této příležitosti připravil exhibiční utkání mezi tehdejšími finalisty, a to v původních sestavách. V neděli 9. listopadu tak na led Lapače znovu vyjedou památné celky HC Dadák Vsetín a AC ZPS Zlín ze sezony 1994-1995.

Zápas začne v 16 hodin ve vsetínském hokejovém chrámu Na Lapači. „Oslovili jsme všechny hráče z obou tehdejších finálových týmů. Až na pár výjimek se téměř všichni na exhibici objeví. Drtivá většina borců bude hrát, několik kluků na led sice nevyjede, ale určitě budou akci přítomna," prozrazuje těsně před velkým zápasem jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola, jeden z hlavních organizátorů akce, která je dílem vsetínského klubu.

(pro zvětšení klikni na obrázek)

Infografika

A na co se mohou fanoušci těšit? Dvěma slovy neopakovatelná událost. Jména jako Vlach, Čechmánek, Jaškin, Stantien na straně Vsetína a Okál, Štraub, Hrazdíra či Čajánek v dresu Zlína jsou zárukou mimořádného zážitku. Hráči nastoupí nejen v původních sestavách včetně trenérů, ale také v replikách tehdejších dresů. O tom, že si fanoušci velikost této akce uvědomují, jasně svědčí i jejich zájem o vstupenky. „Pár dní před zápasem máme prodáno už přes tři tisíce vstupenek a další přibývají. Jsme moc rádi, že lidé mají zájem. Na Lapači by v neděli mohlo být i ke čtyřem tisícům lidí, třeba i více. Ale cokoliv nad tři a půl tisíce fanoušků bude skvělé," hlásil včera odpoledne Daniel Tobola.

S exhibicí HC Dadák Vsetín AC ZPS Zlín 1994 95 bude spojen doprovodný program bude autogramiáda a fanshop nabídne speciální edici suvenýrů.

Exhibice volně navazuje na akci z loňského léta, kdy se Na Lapači utkal tým Vsetína z postupové sezony 1993-94 proti současnému druholigovému Vsetínu.

Přesně tohle bude i cílem nedělní exhibice Vsetín Zlín po dvaceti letech.

Související

Čechmánek: Když jsem slyšel, jak všichni trénují, musel jsem hned taky

Vyprodají legendy Lapač?

Obránce Vsetína Stanislav Pavelec: Jak budu zastavovat Čajánka?