„Proti Jihlavě to je vždy mlýnek na maso, pokaždé to jsou těžké zápasy,“ přiznává hlavní trenér Valachů Jiří Weintritt.

Ztratit náskok 3:1 na zápasy? To by Vsetín hodně mrzelo! Ve včerejším pátém semifinále Chance ligy dali svému soupeři jen malou záminku, konkrétně vedení ve čtvrté minutě a další šance, které pochytal Žukov. Domácí však ještě v této části srovnali, devět vteřin před koncem úvodní třetiny šli do vedení z přesilové hry.

„Věděli jsme, že už nezbývá moc času. Gól do šatny je vždy nepříjemný, v té třetině už s tím nic neuděláte. Trochu to pak máte v hlavě. Druhý tým je naopak nabuzený do další části. Pomohlo nám to,“ říká jasně kapitán mužstva Erik Hrňa.

Fanoušci během pátého semifinále Chance ligy mezi Vsetínem a Duklu Jihlava.
Podívejte se: 3 504 diváků dovedlo Vsetín do finále. Byli jste u toho?

Domácí ve druhé třetině díky Berzinšovi přidali třetí trefu a pomalu směřovali do finále. Jistotu jim ve třetím dějství dal Klhůfek, jenž zvýšil na 4:1. Tím hostům sebral naději. Slušně zaplněný Lapač, na který nakonec dorazilo tři a půl tisíce diváků, pak před osmou večerní mohl zahájit postupové oslavy do finále Chance ligy. „Zápasy byly o malých věcech, koncích utkáních a trpělivosti. Každý musel dát ego dozadu, obětovat se a pracovat pro tým,“ nastínil Weintritt recept na úspěch.

„Měli jsme více zblokovaných střel, čehož si hodně cením. Když nás Jihlava přehrávala, Žuk (Maxim Žukov) byl tam, kde měl být, mužstvo podržel. Jsem rád, že to tak dopadlo. Nikdo by se nemohl divit, kdyby toto byla finálová série. Jihlava byla velmi silný soupeř,“ smekl lodivod vsetínské střídačky před kvalitou týmu, který v předkole vyřadil Slavii Praha. Ve čtvrtfinále pak senzačně skolil Porubu.

Hokejisté Vsetína už mají místenku ve finále jistou, soupeře však zatím ještě neznají, série mezi zlínskými Berany a Litoměřicemi se protáhla. Stadion vede 3:2 na zápasy, ševci budou zítra odvracet překvapivý konec.

Maxim Žukov.
Play-off, čas Maximuse. Gladiátor Žukov znovu očaroval Duklu

„Jestli chcete jít dál, musíte porazit každého. Kdo bude lepší, zaslouží si postoupit. My se pak na něj nachystáme,“ nechce si vybírat Hrňa.Finále s Berany proběhlo už loni, nakonec v něm uspěli borci z Baťova města. Tato bitva by i nyní měla bezpochyby větší náboj.

„Série se Zlínem by fanoušky určitě lákala více.Věřím však, že budou brát v potaz, že už to bude finále. Všichni máme jediný cíl a tím je do třetice se podívat do baráže,“ velí současný kapitán týmu.

Ať už si Valaši zahrají proti komukoliv, jedno je jisté – finálová série Chance ligy začne příští úterý a středu na Lapači, po dvou dnech volna pak pojedou mimo Vsetín.

Kam to až bude? Na to si musí počkat nejpozději do soboty.

Chance liga, 5. semifinále

VHK ROBE Vsetín – HC Dukla Jihlava 4:1 (2:1, 1:0, 1:0), konečný stav série 4:1

Branky a nahrávky: 12. Smetana (Rob, Matějček), 20. Machala (Teper, Š. Jenáček), 30. Bērziņš (Hrňa), 45. Klhůfek (Matějček) – 4. Menšík

Střely na branku: 40:21. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Rozhodčí: Svoboda, Zeliska – Malý, Kráĺ. Diváci: 3 504.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Ďurkáč – Matějček, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Kratochvil, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Š. Bláha – Machala, Bērziņš, Zabusovs.

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Kočí, Dvořák, Ozols, Dundáček, Koštoval – Čachotský (C), R. Toman, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Štefančík – Jelínek, Menšík, Šik – Chvátal, Rauš, V. Brož.