VSETÍN – PORUBA 8:4 (2:2,2:1,4:1)

I když domácí inkasovali první branku již ve 43. sekundě zápasu, byli v dalším průběhu lepším celkem. Vsetín sice vyráběl chyby a Poruba je trestala, rozdíl mezi oběma soupeři byl v zakončení. Vsetín zasypal Porubu čtyřmi brankami během šesti minut úvodu třetí třetiny a bylo rozhodnuto.

„Začali jsme zápas špatně a ještě do stavu 4:3 byl duel otevřený. Od páté a šesté branky jsme ovládli hru a zaslouženě jsme zvítězili," dodal k utkání Vsetínský trenér Luboš Jenáček.

Branky a asistence: 14. Šilhavý (Čuřík, Ostrčil), 16. Čech F. (Čuřík, Šilhavý), 22. Mojžíš (Hrazdira), 23. Luka (Kolařík), 41. Kolařík (Kucharczyk), 42. Hořanský (Čuřík, Ostrčil), 43. Hořanský (Hryciow), 47. Kolařík (Kucharczyk, Luka) (TS) – 1. Kaluža, 21. Vaněk (Flašar, Zachar), 30. Kafka, 53. Piecha (Sztefek, Tichý).

Vsetín: Šurý – Jeník, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow, Weintritt – Šilhavý, Čech F., Vávra, Zúbek, Kolařík, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk. Trenéři Dopita a Jenáček.

VAL. MEZIŘÍČÍ – NOVÝ JIČÍN 2:1 (0:0,1:1,1:0)

Bobři doma udolali Nový Jičín. Hosté šli po bezbrankové první třetině do vedení brankou Novotného. Klíčové bylo vyrovnání Báchora 47 sekund před koncem druhé třetiny. V poslední části hry rozhodl Hlaváč o třech bodech. Závěr rozmělnila častá vyloučení na obou stranách a Nový Jičín se k vyrovnání nedostal.

„Nebyl to dnes z naší strany bůhvíjaký výkon, ale bojovali jsme. Za tři body jsme nesmírně rádi," řekl k utkání hrající sportovní manažer Valašského Meziříčí Petr Dvořák. (nem)

Branky a asistence: 40. Báchor (Studený, Dvořák), 45. Hlaváč (Dalajka, Pořický) – 26. Novotný (Bahounek, Gebauer). Val. Meziříčí: Plšek – Varga Mar., Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Studený. Trenér Čechmánek.

Zbývající zápasy 33. kola: Šumperk – Hodonín 5:6, Opava – Kopřivnice 4:2.

1. Vsetín 29 25 2 1 1 145:65 80
2. Poruba 30 14 5 4 7 130:99 56
3. Hodonín 29 13 3 2 11 115:107 47
4. Šumperk 29 11 5 3 10 113:104 46
5. Opava 30 13 0 4 13 86:97 43
6. Nový Jičín 29 11 0 3 15 89:101 36
7. Val. Meziříčí 30 10 2 2 16 84:107 36