Kdekdo byl řekl, že přesně takový scénář obě strany očekávaly. A fanoušci možná i s ním počítali.

Domácí v úterním duelu vyslali na branku soupeře 40 střel, přičemž skórovali hned osmkrát. Dvakrát po sobě to zpravidla tolik nevychází.

„Stejné to bylo už proti Přerovu. V prvním zápase jsme taky dali hodně gólů, pak jsme se trápili v zakončení. I teď jsme si vypracovali hodně šancí. Všichni viděli, že jsme měli i lepší pohyb,“ chválil Hrňa svůj mančaft.

Hosté oproti úvodnímu duelu herně zabrali, sami více hrozili a dostávali se do vyložených gólovek. Vsetín ale také ve druhém utkání byl lepší, často měl drtivý tlak.

Jan Srdínko.
Trenéři hodnotí druhé finále: Srdínko přiznal štěstí, Roba mrzelo prodloužení

„Zlín plus mínus pořád hraje to stejné, čeká na chybku. Je škoda, že když je tak mačkáme, tak nedokážeme vstřelit gól. Oni pak naopak udeří,“ mrzí 35letého útočníka, jenž v play-off dosud nasbíral 1+4.

Svěřenci Jiřího Weintritta v obou duelech předvedli velmi aktivní a fyzicky náročný hokej, který domácí borce musel stát plno sil. Erik Hrňa ovšem vsetínské fanoušky ujišťuje, že Valaši jich směrem do dalších duelů budou mít stále hodně.

„Máme jich dost. Šlo vidět, že jsme na tom lépe než oni. I do dalších zápasů se budeme snažit předvést aktivitu a zároveň se trošku více soustředit na zakončení, některé šance byly opravdu vyložené. Když je proměníme, ze Zlína odvezeme další bod,“ věří zkušený borec.

Vsetínští hokejisté (žluté dresy) ve druhém finále Chance ligy znovu vyzvali zlínské Berany.
OBRAZEM: Berani dobyli Lapač, v prodloužení srovnali finále Chance ligy

Víkendová klání se v Baťově městě odehrají v sobotu a v neděli shodně od 17.30 hodin. Po těchto duelech může mít jeden z týmů výrazně nakročeno do baráže.

„Těžko říct, jak to bude probíhat, necháme se překvapit. Pořád můžou hrát stejně, dneska jim to prospělo. Třeba se ale před fanoušky budou chtít ukázat a hrát aktivněji. Uvidíme. Já bych si lístky na jejich hokej nekoupil.“

Během obou dnů se má venkovní teplota vyšplhat k pětadvaceti stupňům. Už ve středu na Lapači však bylo pořádně teplo, teploměr uvnitř stadionu ke konci napínavého střetnutí ukazoval třiadvacet stupňů.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

„Člověk alespoň něco zhubne,“ usmívá se. „Kluci chodí do sauny, na takové teploty jsou zvyklí,“ bere vše s nadhledem kapitán vsetínských hokejistů Erik Hrňa.

Kdo v dalších dnech bude hýřit lepší náladou se nejdříve dozvíme v neděli okolo osmé hodiny večerní. Nebylo by však žádným překvapením, kdyby se série vracela do Vsetína za stavu 2:2 na zápasy.

Zdroj: Deník/Radek Štohl.
Zdroj: Deník/Radek Štohl.
Zdroj: Deník/Radek Štohl.
Zdroj: Deník/Radek Štohl.
Zdroj: Deník/Radek Štohl.
Zdroj: Deník/Radek Štohl.