„Jsme rádi, že k nám přichází mladý pracovitý hráč, který se chce zlepšovat. O takové hráče my tu stojíme. Zájem jsme o Tomáše měli už v loňské sezoně, ale tehdy to ještě nedopadlo,“ přiznal sportovní manažer valašského klubu Radim Tesařík.

Začátky kariéry Janduse jsou spojeny s pražskou Spartou, ve které si prošel všemi vrcholnými mládežnickými kategoriemi. V ročníku 2015/2016 si zahrál také dva zápasy za národní mužstvo České republiky do 19 let.

Jakub Teper v rozhovoru pro Deník: „Co se týče mužstva, tak se zvýšila jeho kvalita – přišli výborní hráči se zkušenostmi z extraligy. Klub se posunul, každým rokem to jde vidět, hrála se tu dvě finále po sobě. Doufám, že navážeme na poslední sezony."
Teper o návratu i medaili s Třincem: Připadal jsem si jako Alenka v Říši divů

V extralize však odehrál jen necelé dvě sezony, absolvoval v ní jen 17 utkání.

Mnohem větší zkušenosti má s druhou nejvyšší soutěží, ve které nastoupil do 253 utkání, ve kterých nasbíral 90 kanadských bodů.

V Prostějově působil v letech 2019 až 2021, po odmlce ve Spartě Praha a Sokolově v uplynulém ročníku znovu nastupoval za Jeřáby.

Maxim Žukov a Radim Tesařík.
Tesařík o odchodu Bergera, brankářích i Hrňovi: S Erikem jsme v jednání

„Jsem rád, že tým jako Vsetín o mě projevil zájem. Vždy jsem se moc těšil na zdejší fanoušky, když jsem na Lapač jezdil jako soupeř. Pokaždé to byly kvalitní zápasy s kvalitním týmem. Jsem proto rád, že budu toho součástí v domácím prostředí a těším se na spolupráci,“ nemůže se dočkat Jandus, který v novém působišti podepsal na rok s opcí.

Dvojčetem Tomáše Janduse je Martin Jandus. Člen širšího kádru reprezentace bude nově hrát finskou nejvyšší soutěž za Kärpät.

Aktuální kádr Vsetína:

Brankáři: Maxim Žukov, Adam Pavlíček

Obránci: Jakub Ďurkáč, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, Tom Ondračka, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Robin Staněk, Jakub Teper, Ondřej Fojtík, Jan Hamřík

Útočníci: Daniels Berzinš, Štěpán Bláha, Miroslav Holec, Adam Hořanský, Tomáš Jandus, Vít Jonák, Jan Kern, Pavel Klhůfek, Luboš Rob, Marek Melenovský, Adam Koláček, Matyáš Dědek, David Heinrich