V ostatních pěti utkáních Valaši odešli poraženi. Ve čtyřiadvacetičlenném pelotonu dorostenecké extraligy jim patří momentálně jedenáctá příčka, která zajišťuje play off, do kterého půjde prvních šestnáct týmů. Do konce základní části chybí ještě osm utkání. V nejbližších dvou zápasech o nadcházejícím víkendu si Vsetín může spravit chuť a napravit nezdary z uplynulých kol. Již zítra se představí doma proti Kometě Brno a o den později vyráží do Třebíče.

V posledních utkáních, ve kterých se Vsetínu příliš nevedlo, se tým potýkal s mimořádně rozsáhlou marodkou. „Do hry nemohli nastoupit například Kentoš, Vávra, Hladký či nejlepší střelec týmu Kubo.

Několik dalších hráčů hrálo s horečku nebo nachlazením. Navíc odešli do Mladé Boleslavi bratři Lukáš a Filip Vrbovi, což je citelná ztráta. Nicméně se vůbec nechci na tyto okolnosti vymlouvat. V posledních zápasech jsme prostě hráli špatně. Musíme se zlepšit,“ uvědomuje si trenér vsetínského dorostu Josef Turek.

Svěřenci trenérů Turka a Plachtoviče prohráli pět z posledních šesti utkání. Po návratu některých zraněných hráčů do sestavy chtějí bodovat

V jeho řadách po celou probíhající sezonu citelně chybí lídr v produktivitě. „Postrádáme typického kanonýra, který by gólově přispíval pravidelně. V první čtyřicítce hráčů kanadského bodování extraligy nemáme nikoho, a to nám prostě chybí. I týmy, které mají o dvacet bodů méně než my, své střelce mají. Musíme na tom zapracovat,“ pokračuje kouč Turek.

Osm kol před koncem základní části, po odehraných 38 kolech, mají Valaši postup do play off prakticky jistý. „Prozatím jsme na jedenáctém místě a do play off půjde šestnáct týmů. Na sedmnáctou Kometu Brno máme takový náskok, že bychom museli všech osm zápasů prohrát a Kometa zase všechno vyhrát.

Tak doufám, že ještě bodík někde urveme, třeba hned nyní o víkendu s Jihlavou nebo Třebíčí,“ pousmál se trenér Turek. Šance na body ve zmiňovaných utkáních je o to větší, že se některé ze zraněných opor vrátí do sestavy. „Hrát už by o víkendu měli například Vávra s Kentošem, což je pro nás dobré,“ libuje si kouč.

Dorostenecká extraliga pojede v plném zápřahu do prvního únorového víkendu, do kterého kromě Jihlavy a Třebíče stihnou Valaši ještě zápasy ve Zlíně a doma s Vítkovicemi. Pak je reprezentační přestávka a po ní se dohrají poslední čtyři kola extraligy, ve kterých se Valaši utkají s Havířovem, Opavou, Třincem a Sarezou Ostrava.

Ve zmiňované reprezentační pauze trenér Josef Turek stihne akci s českou šestnáctkou, kterou vede společně s trenérem Kopeckým. „Máme na programu turnaj čtyř ve Švédsku, který je vrcholem této reprezentační sezony. Utkáme se tam se silnými soupeři Ruskem, Finskem a domácím výběrem,“ hlásí trenér vsetínského dorostu i reprezentační šestnáctky. „Pak už nás čekají na jaře jen poslední tři přátelská utkání se slovenskou šestnáctkou a je po reprezentační sezoně,“ dodal Turek.